Rate this portfolio
طراحی تی وی روم مدرن

در گذشته هال یا همان اتاق نشیمن به تی وی روم معروف است. اما امروزه اتاق نشیمن از تی وی رو جدا شدست.

تی وی روم

در گذشته هال یا همان اتاق نشیمن به تی وی روم معروف است. شما میتوانستید به طراحی های مختلف این اتاق را چیدمان کنید. اما امروزه اتاق نشیمن از تی وی رو جدا شده است. در این مقاله قصد داریم بیشتر به طراحی تی وی روم مدرن بپردازیم.

لازم به توضیح است در طراحی اتاق تلویزیون سلیقه و نیاز شما بسیار اهمیت دارد. این که یک خانواده چند نفره هستید. یا آیا مهمان های زیادی را پذیرایی میکنید. البته در شرایط کرونا امروز مهمانی را پیشنهاد نمیکنیم.
اگر اتاق تی وی روم فضای بزرگ دارد. این فضا را به دو بخش تقسیم نمایید. یک بخش را به صورت خصوصی طراحی و بخش دیگر را به صورت رسمی طراحی کنید تا بتوانید از مهمان هایتان در آنجا پذیرایی کنید.
همچنین در بخش خصوصی می توانید مبلمان راحتی یا کاناپه تک قرار دهید و روی مبلمان استراحت کنید یا به تماشای تلویزیون بپردازید برای تزیین دیوارها نیز می توانید از قاب عکس های خانوادگی و … استفاده کنید.
اگر فضای تی وی روم کوچک است نمی توانید دیزاین آن را به صورت خیلی خصوصی انجام دهید و باید این بخش از منزل دارای جنبه رسمی باشد. اتاق تی وی روم مکانی مناسب برای پذیرایی از مهمان ها می باشد. بهتر است برای اتاق تی وی روم کوچک فضا تاریک طراحی شود.

از این رو بهتر است علاوه بر حساسیت به خرج دادن در انتخاب وسایل در انتخاب رنگ ها نیز حساسیت لازم را به خرج دهید و از انتخاب رنگ های جیغ دوری نمایید. رنگ های ملایم و خنثی نظیر سفید و کرم و خاکستری و قهوه ای و بژ و … برای دیزاین دکوراسیون اتاق تی وی روم انتخابی مناسب می باشند.

 

تزئینات مورد نیاز در تی وی روم

در اتاق تی وی روم از گل و گیاهان مناسب استفاده کنید. که در این صورت زیبایی دیزاین داخلی این بخش تکمیل می شود و علاوه بر این انرژی مثبت در محیط پخش می گردد.
اگر اتاق تلویزیون را تمایل دارید به اتاق مهمان تبدیل نمایید بهتر است از یک پس زمینه روشن استفاده کنید تا محیط شاد و جذاب تر به نظر برسد.
انتخاب مکانی مناسب برای قرار دادن تلویزیون در این بخش از منزل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و اگر اتاق تی وی روم بزرگ است می توانید میز تلویزیون زیبایی را با ابعاد مورد نظر خود تهیه کنید. سپس میز تلویزیون را روبروی مبلمان قرار دهید تا به راحتی بتوانید در هنگام تماشای تلویزیون از مبلمان استفاده کنید. همچنین میز تلویزیون های دیواری برای تی وی روم های کوچک انتخابی مناسب میباشند.
طراحی نورپردازی مناسب برای اتاق تی وی روم نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و شما به کمک لوستر و چراغهای آویز و لامپ ال ای دی و … این بخش از منزل را نورپردازی نمایید.

 

نکات مهم در اتاق تی وی روم

اگر تلویزیون را به دیوار نصب میکنید. تلویزیون در مرکز یا وسط دیوار باشد.
نورپردازی به گونه ای باشد که یک سالن سینما یا تئاتر را منعکس کند.
در کنار تلویزیون از قفسه استفاده کنید تا به زیبایی محیط کمک کند.
اتاق تی وی روم با اتاق نشیمن از هم جدا باشد.
وجود تلویزیون در اتاق خواب اشتباه است. فقط تلویزیون را در تی وی رم قرار دهید.
معمولا اتاق تی وی روم سقف کوتاه تری دارد.
در هنگام نصب یا قراردهی تلویزیون حواستان به پنجره ها باشد. نکند نور باعث از بین روی دید شود.
انتخاب صحیح مبلمان و کاناپه امر مهم است.
فاصله مناسب تلویزیون تا مبل را رعایت کنید. تا به چشمان شما آسیب کمتری برسد.
در TV-room به رنگ ها توجه کنید. رنگ ها حرف اصلی را در طراحی اتاق TV-room میزنند.

 

اصول طراحی تی وی روم مدرن در متراژ کوچک

اگر بخواهیم به اصول طراحی تی وی روم مدرن اشاره کنیم. ابتدا خصوصیات فرش زیر پا در جلو مبلمان را بررسی میکنیم. این فرش می بایست نرم و لطیف بوده تا احساس دلنشین و راحتی را در شما برانگیزد.
اگر فضای کافی برای یک اتاق تلویزیون جداگانه وجود ندارد. آن را در یک گوشه منزل خود قرار دهید. فضای بین دیوار و صندلی را تنظیم کنید. مبلمان و فرش را طوری تنظیم که متفاوت از فضای اصلی زندگیتان باشد.
از نورپردازی برای کنترل حالت در فضای تلویزیون برای ایجاد یک گوشه دنج و راحت که در آن می توانید استراحت کنید و برنامه های مورد علاقه خود را تماشا کنید، استفاده کنید.
یک جایگزین، ایجاد یک محیط پر جنب و جوش در گوشه کوچکی است که برای مشاهده تلویزیون با استفاده از رنگهای روشن که بقیه قسمت های زنده را به تصویر می کشد تا به فضای تلویزیون یک هویت متمایز بدهد.
در دیوار کناری، یک کمد را انتخاب کنید، که بتوان تلویزیون را رویش گذاشت و در ارتفاع دید مناسبی باشد و همچنین فضایی برای نگهداری و قفسه های نمایش لوازم دکور باشد.
کمبود فضای کافی برای ایستادن در یک اتاق تلویزیون مانند یک منطقه سرگرمی مناسب نیست.دیوار را با عکس یا پوستر از ستاره ها و یا فیلم های مورد علاقه خود دکور کنید، مبل های راحت و نورپردازی کنترل شده می تواند یک چیدان دوست داشتنی ایجاد کند.

استفاده از رنگ های خنثی (تک رنگ) به ایجاد فضای آرامش بخش کمک می کند.از رنگ های خاکستری به همراه سیاه و سفید استفاده کنید، تا اتاق تلویزیون مدرن و زیبا به نظر برسد.
از بتن بر روی سقف و دیوار استفاده کنید. تا فضایی با احساس صنعتی مدرن داشته باشید. تعدادی صندلی و چندین لوازم روشنایی را برای ایجاد یک فضای تلویزیون خیره کننده اضافه کنید.
یک راه خوب برای جدا کردن منطقه فضاهای زندگی در خانه ازیکدیگر، داشتن کرکره های کشویی است که به راحتی و بدون مسدود کردن نور طبیعی اضافه می شوند و فضای مناسبی را ایجاد خواهند کرد