5/5 - (2 امتیاز)
طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

نکات مهم در طراحی داخلی آشپزخانه مدرن که یکی از موارد طراحی در معماری مدرن محسوب میشود.

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن یک از موارد طراحی در معماری مدرن محسوب میشود. این نوع طراحی مربوط به روزگار امروز میباشد. این سبک از معماری از دهه 70 در قالب نقاشی، مجسمه سازی وارد سبک های معماری شد.
در معماری مدرن و خصوصا طراحی آشپزخانه مدرن اصل در سادگی و همبستگی اجزای معماری میباشد. در طراحی آشپزخانه مدرن کابینت ها بدون پیچیدگی خاصی و با خطوط مورب، افقی و عمودی مشخص شدند. در طراحی آشپزخانه مدرن طراحی ها شیک، بدون زرق و برق و در عین سادگی کاملا کاربردی هستند.
یکی از شاخصه های مهم آشپزخانه مدرن نبود درب و دیوار بین آشپزخانه و فضای دیگر خانه است. تنها با قرارگیری یک جزیره فضای آشپزخانه و دیگر فضای خانه از هم جدا میشوند.

 

نکات مهم درطراحی آشپزخانه مدرن

شما وقتی سبک معماری داخلی مدرن را در طراحی آشپزخانه خود انتخاب میکنید. اولین گام را برای رشد و نمو یک خانه جدید برداشتید. طراحی آشپزخانه مدرن یک طراحی پویا محسوب میشود. که با خطوط تیره و روشن افقی و عمودی با گوشه های تیز جذابیت فوق العاده ای دارد.
نکته مهم در طراحی آشپزخانه مدرن استفاده از مواد پلاستیکی و سرامیک به جای متریال طبیعی است. در طراحی آشپزخانه مدرن همه چیز مسطح و بدون برامدگیست. یک طراحی مدرن خوب و اصولی در فضای آشپزخانه باعث عدم خستگی از فضای اطراف میشود. شما از حضور در آشپزخانه خسته نمیشوید.
کابینت ها به دلیل در بر گیری بیشترین فضا بیشترین تاثیر را در طراحی آشپزخانه مدرن میگذارند. از این رو شما میتوانید برای کابینت های آشپزخانه از متریال ام دی اف و هیگلاس استفاده کنید. انتخاب رنگ خنثی برای متریال کابینت پیشنهاد میشود.
برخلاف طراحی کلاسیک در طراحی مدرن خطوط افقی بیشترین کاربرد را دارند. در طراحی مدرن به هیچ عنوان از تزئینات استفاده نمیشود. سادگی در معماری مدرن در اولویت قرار دارد.

 

نورپردازی آشپزخانه مدرن

توصیه گروه معماری مهندس متینه درویشیان در نورپردازی آشپزخانه مدرن، نورهای مخفی میباشد. البته سلیقه کارفرمایان نیز مد نظر قرار میگیرد. اما ترجیحا لوستر های بزرگ یا لامپ های در معرض دید توصیه نمیشود.
بهترست تمام نورهای به صورت خطی و ترجیحا افقی در نظر گرفته شوند. نورهای افقی متناسب با کابینت و جزیره آشپرخانه شما را دلباز تر و مدرن تر نشان میدهد.

 

طراحی آشپزخانه کوچک

طراحی آشپزخانه مدرن به شما این امکان را میدهد. که در یک فضای کوچک بیشترین وسایل را جا دهید. طراحی مدرن اشپزخانه کوچک فضای محدود شما را به فرصت تبدیل میکند.
اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است از طراحی مدرن آشپزخانه استفاده کنید. رنگهای مورد استفاده در طراحی آشپزخانه مدرن، آشپزخانه شما را دلبازتر میکند. امکان استفاده از فضاها بیشتر میشودو درب مخفی و فضای مخفی کابینت ها بسیار کاربردی و زیبا خواهد بود.
اکثر آشپزخانه ها از فضایی U شکل تشکیل میشوند. که آشپزخانه های کوچک مدرن نیز از این امر مستثنی نیست. دربعضی موارد انتها U پنجره بزرگ قرار دارد. که در زیر آن سینک یا میز غذا خوری قرار میگیرد. دو طرف دیوار کابینت و لباس شویی، یخچال و … قرار میگیرد.

 

نباید ها در آشپزخانه مدرن

– از فرش یا قالیچه یا موکت استفاده نکنید. از زیبایی می کاهد و فضا را کوچک نشان میدهد.
– وسایل برقی را در دید قرار ندهید. تا جای ممکن در داخل کابینت قرار داده شود.
– در انتخاب میز غذا خوری دقت کنید. در آشپزخانه کوچک میز غذا خوری بزرگ قرار ندهید.
– یک آشپزخانه مدرن رنگ بندی یک دستی دارد. از رنگ های متنوع استفاده نکنید.
– در آشپزخانه اگر دریچه یا پنجره یا ورودی نور وجود دارد. از آن نور استفاده کنید و آن را نپوشانید.
– چیدمان پشت سر هم و اتوبوسی سینک ظرفشویی در کنار گاز، فر، ماکروویو و یخچال کار غلطی است.
– ارتفاع کابینت ها نباید بسیار بلند باشد. که از دسترس خارج شوند.
– وسایل آشپزخانه را اگر قرار است در جلوی دید باشند نباید در کنار یکدیگر به فاصله نزدیک قرار گیرند.

 

اصول چهارگانه طراحی آشپزخانه مدرن

1- یک قسمت از طراحی شما باید بیشترین زیبایی را داشته باشد. به آن نقطه کانونی طراحی میگویند.
2- طراحی آشپزخانه مدرن باید به صورتی باشد که ریتم یکنواختی را به مشاهده کنند منتقل نماید.
3- تمام اجزای استفاده شده در طراحی آشپزخانه مدرن باید هارمونی داشته باشند.
4- ابعاد و اندازه ها در نظر گرفته شود. به طور مثال در یک آشپزخانه کوچک نباید میز غذا خوری بزرگ قرار داد.

 

حرف آخر در طراحی آشپزخانه مدرن

گروه معماری خانم مهندس متینه درویشیان با آخرین متدهای طراحی آماده ارائه مشاوره تلفنی به شما کارفرمایان عزیز میباشد. لطفا جهت اطلاع از تعرفه های طراحی با شماره 02126134297 تماس بگیرید.
با توجه به افزایش هزینه های ساخت بهتر است قبل از شروع به اجرای یک ویلا بدون طرح معماری یا با یک طرح بد معماری اول با ما تماس بگیرید.
پکیج طراحی ویلا ما یک پکیج کامل است که شامل همه ی بخش های طراحی یک ویلا از طراحی نما تا طراحی سازه را شامل میشود.