نظارت بر ساخت ویلا

بازدید از زمین قبل از ساخت ویلا

بازدید و نظارت پروژه ساختمانی

اگر میخواهید همان طرحی که طراحی شدست. انجام شود و در کل ساخته شود. می بایست پس از عقد قرارداد طراحی ویلا و اتمام پروژه طراحی ویلا، عقد قرارداد نظارت بر پروژه را با گروه معماری خانم مهندس متینه درویشیان به انعقاد برسانید.
بازدید از زمین قبل از طراحی ویلا تنها پس از عقد قرارداد توسط خود خانم مهندس متینه درویشیان با هماهنگی قبلی انجام میشود. از این رو برای اخذ مشاوره و دریافت قیمت ها با شماره 02126134297 تماس بگیرید.

قرارداد طراحی ویلا

قرارداد طراحی ویلا گروه معماری خانم مهندس متینه درویشیان قبل از بازدید از زمین شما در محل دفتر گروه معماری منعقد میگردد.
البته در بعضی از موارد میتواند این قرارداد پس از بازدید از زمین صورت گیردو در عین حال قرارداد قبل از طراحی ویلا انعقاد میگردد.

شرکت طراحی ویلا

یک شرکت طراحی ویلا متشکل از چندین گروه مهندسی از جمله گروه مهندسی سازه، گروه مهندسی معماری و مهندسین برق و مکانیک میباشد.
گروه معماری خانم مهندس متینه درویشیان هم از این امر استثنا نیست. شما نقشه های طراحی ویلا خود را در تمام این دپارتمان های موجود دریافت خواهید نمود. این نقشه ها تمام دیتیل های اجرایی را شامل میشوند.

شرایط یک زمین خوب برای ساخت ویلا

خاک از اولین معیارهای انتخاب زمین باید باشد. و بازدید از زمین قبل از طراحی ویلا نیز به همین منظور صورت میگیرد.
دومین اعلان مهم ابعاد صحیح و بدون نقص زمین است. که باید خریدار زمین در هنگام خرید دقت لازم را داشته باشد.
سومین معیار شیب زمین است. حتما برای این امر از نقشه برداری تپوگرافی استفاده کنید. شاید شیب زمین با چشم قابل اندازه گیری نباشد. اما همه ی زمین ها شیب دارند.

نقشه برداری پس از بازدید زمین

مرکز ثقل ساخت ویلا، نقشه برداری است. همه چیز حول نقشه میچرخد، اگر نقشه تمام عیاری در دست نباشد، انتظار ویلایی درجه یک، یک انتظار واهی است. داستان به همین جا ختم نمی شود، گاه آن چه در اختیارمان است نقشه ای است درجه یک و اتفاقا تمام عیار، اما پیاده سازی دقیق آن بر زمین مغفول می ماند و کار خراب می شود.

موارد مهم در هنگام بازدید از زمین جهت طراحی ویلا

مهندسین ما در هنگام بازدید از زمین در نظر میگیرند زمین در چه نوع آب و هوایی قرار دارد. این بررسی باعث میشود طراحی ویلا نوع مصالح ساختمانی مورد استفاده مناسب را در نظر داشته باشد.
همچنین مهندسین ما در هنگام بازدید از زمین با مشاهده زمین ها و ویلاهای اطراف و بر اساس سلیقه کارفرما در نظر میگیرند چه نوع طراحی ویلایی مناسب آن زمین میباشد. که هم خوانی مناسبی با طیف بصری محیط داشته باشد.

طراحی روف گاردن ویلا

طراحی روف گاردن ویلا و بطور کلی طراحی Roof garden ویلا واژه ای نسبتا جدید در چند سال اخیر می باشد که شاید در میان عامه مردم زیاد شنیده نشده باشد. اما در طراحی و اجرای ویلا بسیار پر کاربرد است.
طراحی Roof garden ویلا محلی برای استراحت شما در طول روز و فاصله گرفتن از روزمرگی ها و مشغله های زندگیست، همینطور برای آخر هفته ها و تعطیلات و دورهمی های دوستانه یا خانوادگی بسیار محل مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت است.
امروزه با انبوه سازی ساختمانها و آپارتمانها فضای کمتری برای محوطه سازی و ایجاد فضاهای سبز وجود دارد.
بطور کلی هرآنچه که شما در زمین سبز انتظار دارید در طراحی روف گاردن ویلا نیز می توانید اجرا کنید تنها با این تفاوت که در روف گاردن با مقیاس های کوچکتر و در بستری شبیه سازی شده به زمین خواهید داشت.

طراحی روف گاردن ویلا

تا اینجا باید بدانید که یک روف گاردن ویلا باید دارای خاک مناسب و قبل از آن بستر مناسبی برای رشد گیاهان بدون آسیب رساندن به سازه داشته باشد.
همینطور انتخاب نوع گیاهان مورد استفاده نیز مهم است چرا که باید از گیاهانی مقاوم استفاده کنید تا در برابر نور مستقیم خورشید و تغییرات آب و هوایی نیز مقاومت داشته باشند.
گیاهانی چون درختچه زیتون، فوتونیا، گلهای کاغذی، کاکتوس ها، انواع سرخس، چمن ها و گیاهان پوششی از جمله گیاهانی هستند که در طراحی روف گاردن ویلا پرکاربرد میباشند و مناسب برای استفاده در روف گاردن اند.

طراحی بام سبز ویلا

در طراحی بام سبز ویلا می توانید از دیگر المان ها مثل آبنما، آلاچیق نیز استفاده کنید و محیطی زیبا و آرامش بخش به وجود آوردید.
نکته بسیار مهمی که وجود دارد و باید بدانید این است که بام سبز ویلا به طور نرمال در هر متر مربع 500 کلیوگرم بار میتواند تحمل کند و این محدودیت برای سلامت و اجتناب از آسیب به سازه شماست اما این میزان بطور معمول بیان شد و با اقدامات مناسب میتوان این میزان را کمی افزایش نیز داد اما باید بدانید که هرچه این بار کمتر باشد بهتر خواهد بود.

بازدید از پروژه ارسال نقشه بردار جهت برداشت و تهیه نقشه ازبیلت تهیه نقشه های دو بعدی نسبت به خواسته های کارفرما وتایید نقشه تهیه نقشه های فاز دو و اجرایی تهیه نقشه های مکانیکال و آبیاری اجرای عایق کاری (ایزوگام) و آبندی کف بام اجرای لایه ملات محافظ روی ایزوگام (ملات نرمه) اجرای عملیات آهنگری و اجرای کف کاذب و سازه های موجود منطبق با طراحی اجرای زیر ساخت الکتریکال و مکانیکال اجرای لایه های زهکشی گلدان ها (نمد محافظ-دریناژیا شانه تخم مرغی-نمد فیلتر) اجرای متریال کف و بدنه ها (بصورت خشک و ماسونری) عملیات خاکریزی و کاشت گل وگیاهان نصب تابلو برق و سربندی چراغهای روشنایی های محوطه بام و گلدانها.
از آنجا که محدودیت وزنی داریم، در طراحی روف گاردن ویلا از متریال و المان هایی بخصوصی استفاده میشود. که با روش های نانو تهیه و تولید شده اند. برای مثال می توان به ترموود ها اشاره کرد. ترموود چوب هایی سبک و مقاوم هستند، که برای آلاچیق ها، پرگولا، کف و نما و دیواره های استخر ها مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحی ویلای مدرن-متینه درویشیان

ویژگی طراحی روف گاردن در ویلا

صرفه جویی در مصرف انرژی است. پوشش گیاهی موجود در روفگاردن عایق مناسبی است برای جلوگیری از هدر رفت حرارت بین فضای داخلی ویلا و فضای خارجی.
جلوگیری از ایجاد روانآب از بام و جمع آوری آب های باران. با انجام زهکشی مناسب آب باران به کانال های ذخیره آب هدایت می شود و همچنین بخشی هم از طریق بافت گیاهان و خاک بافت خاک و گیاهان جذب می شود.
کاهش دمای پیرامون ویلا در فصل گرم. سطوح پوششی گیاهان معمولا چند درجه خنک تر از متریال ساختمانی می باشد زیرا بازتابش گرما را کاهش داده، و همچنین بعد از آبیاری باعث خنکی هوا می شود.

افزایش زیبایی و ظاهر ویلا زیبایی فضاهای سبز و گلها و گیاهان بر هیچکس پوشیده نیست. از این رو طراحی فضای بام با گل ها و گیاهان رونده، نمای زیبایی را برای ویلا به ارمغان می آورد.
ایجاد فضای های بیشتر در خارج از ویلا در واقع با ساخت آلاچیق و تعبیه فضاهای روی بام ویلا، فضاهای بیشتری برای استفاده از خارج ویلا فراهم می شود; همچنین در کنار پوشش گیاهی، تجربه لذت بخشی از بودن در فضای باز با دیدی متفاوت به زیبایی های طبیعی پیرامونی برای ساکنان ویلا خلق می کند; که این فضاسازی مخصوصا در ساخت ویلا کوچک که دارای محدودیت های فضایی هستند بسیار کاربردی می باشد.

سفارش طراحی روف گاردن

قبل از اینکه سفارش طراحی روف گاردن را به یک شرکت طراح فضای سبز واگذار کنید، باید موارد مختلف را ارزیابی نمایید. برای اینکه درک این موضوع برای شما ساده تر باشد، این قسمت را به صورت فهرست گونه معرفی می کنیم تا بتوانید به صورت تک به تک، هر کدام از عنوان ها را به خاطر بسپارید. برنامه ریزی برای طراحی روف گاردن با این موارد، راحت تر خواهد بود.

مراقبت از گیاهانی که در روف گاردن استفاده می کنید، همانند مراقبت از همان پوشش گیاهی است که روی زمین مسطح باید اجرا کنید. در این میان برخی نکات نگهداری و مراقبت از گیاهان مخصوص وجود دارد که باید آن ها را بیاموزید. قبل از اینکه گلدان های گل و پوشش گیاهی وسیع را روی بام اجرا کنید، این نکات را از کارشناسان فضای سبز سوال کنید.

قبل از اقدام برای طراحی روف گاردن و آماده سازی مراحل ساخت، باید مجوزها را کسب کنید. شاید نیاز باشد که برای اجرای یک فضای سبز روی بام، محدودیت ساختمان را از نظر ارتفاع و مقررات مربوط به ساخت و ساز بررسی نمایید. اگر لازم است از تمام مالکین واحدها در ساختمان مسکونی نظرسنجی کنید. شاید هم نیاز باشد به شهرداری مراجعه کنید. تمام این موارد را رعایت کنید تا ساختمان زیباتری داشته باشید.
یکی از مهم ترین نکات قبل از ورود به برنامه طراحی روف گاردن، یکپارچگی سازه است. منظور از یکپارچگی سازه این است که اطمینان حاصل کنید سقف ساختمان می تواند بار وارد شده از روف گاردن را تحمل کند. توصیه شده است برای این کار، مجوز ساخت دریافت کنید.
وقتی شما روف گاردن را اجرا می کنید باید گیاهان را بکارید و به خاک مناسب و بسترسازی نیاز دارید. بنابراین فشار مشخص از سقف وارد می شود. همچنین این مسئله زمانی اهمیت پیدا می کند که شما باید گل ها و گیاهان را آبیاری کنید. مقدار وزنی که از سوی آب، روی بام، وارد می شود، اهمیت دارد. در مورد تمام این مسائل بهتر است با شرکت های مجری روف گاردن صحبت کنید.

طراحی استخر ویلا

طراحی استخر ویلا

صفر تا صد طراحی استخر ویلا

صفر تا صد طراحی استخر ویلا با گروه معماری خانم مهندس متینه درویشیان در تمام ایران با استفاده از آخرین دانش و تکنولوژی های روز دنیا. استخر شنا برای ویلا سایزهای بسیار متفاوتی دارد. در طراحی استخر ویلا، شکل های متفاوتی را می توان بکاربرد که البته فضای موجود و اندازه ای که خانه دار می خواهد تعیین کننده خواهد بود.
شکل و شمایل استخر هر چیزی می تواند باشد اما بیشتر مواقع خانه دارها طرح های مستطیلی ساده را انتخاب میکنند. شکل مستطیلی به این خاطر محبوب است که هم هزینه ساخت کمتری دارد و هم اینکه فضای زیادی از حیاط اصلی یا حیاط خلوت خانه اشغال نمی کند.

همچنین اینگونه استخرها با توجه به خاص بودن طراحی، قابل تطبیق با هر نوع معماری ساختمان هستند به همین دلیل می توان پس از طراحی استخر ویلا به شکل مستطیل آنرا در بیشتر نماها و طراحی ها بکار برد بدون هیچگونه نگرانی. حتماً انواع ویلای مسکونی، اجاره ای و اقامتی را دیده اید که از استخرهای مستطیلی برای شنا و لذت بردن استفاده کرده اند. با نگاهی به تمامی زوایا و طراحی آن ویلا می توان هماهنگی و جای گرفتن مناسبِ استخر مستطیل شکل در دل ویلا را به خوبی مشاهده کرد و هیچگونه عدم هماهنگی را احساس نکرد.

در طراحی استخر ویلا از آنجایی که قرار است در فضای باز قرار بگیرد. از بتن استفاده می شود که بسیار پرخرج است، مدل های وینیلی و فایبرگلاسی که در فضای سربسته ساخته می شوند، در رده های بعدی قرار می گیرند. هزینه ساخت استخر بتنی داخل زمین با هزینه گود برداری، بتن ریزی، عایق بندی، نازک کاری و … و بدون در نظر گرفتن نصب سیستم های تصفیه و گرمایشی چیزی حدود 20 میلیون تومان تمام می شود.

از آنجایی که استخر مستطیلی بسیار ساده بوده و هزینه اجرای آن نیز کمتر تمام می شود، بسیاری از خانه دارها ترجیح می دهند لبه استخر را نیز زینت کاری کرده و با پوشش هایی مانند چوب بپوشانند. در ساخت لبه استخر نیز مواد مختلفی انتخاب می شود مانند سنگ، چوب و کاشی. اما جنس و طرز ساخت مصالح طوری خواهد بود که هیچکدام دارای گوشه تیز نبوده و لیز نیستند.

طراحی استخر ویلا

ساخت استخر روباز

پس از خاکبرداری محل استخر میتوان سازه استخر را میتوان با استفاده از دو روش ساخت دیوار با بلوک سیمانی یا بتن مسلح اجرا کرد. با توجه به اینکه ساخت دیواره استخر با بتن مسلح نیاز به قالب بندی و آرماتورگذاری دارد و طبیعی است یکی از مهمترین عوامل در هزینه ساخت استخر قیمت میلگرد است. هزینه اجرای استخر با توجه به بتن و میلگرد مسلماً بیشتر از استخر های با بلوک سیمانی است. در صورتیکه استخر باغ دارای طول ، عرض و عمق زیاد باشد و انحنا در طرح استخر وجود داشته باشد ملزم به ساخت استخر به شیوه بتن مسلح هستیم.

پیش از جانمایی استخر ویلا یا استخر باغ باید آزمایشات علمی در زمینه مشخصات مکانیکی خاک ( ژئوتکنیک ) منطقه انجام داد. زیرا مشخصات مکانیکی خاک اطراف استخر ویلا یا استخر باغ تأثیر چشمگیری بر افزایش یا کاهش هزینه ساخت و طراحی دارد. همچنین در صورت امکان باید از ساخت و طراحی استخر ویلا در مجاورت درختان بلند دوری کرد. زیرا با گذشت زمان و رشد ریشه های درختان فشار وارده از طرف خاک به فونداسیون استخر باعث ایجاد ترک های عمیق و نفوذ آب به خاک اطراف فونداسیون میشود. کاهش مقاومت خاک اطراف استخر خود را به صورت نشست زمین و یا نشتی آب استخر نشان میدهد. در بسیاری از موارد دیده شده است که عامل اصلی نشت آب استخر همین مورد است و عایقکاری و آب بندی استخر نیز تنها تاثیر موقت برای رفع این مشکل دارد.

هزینه ساخت استخر ویلا

هزینه ساخت استخر در ویلا، استخر در باغ ویلا یا حتی ساخت استخر خانگی با هر ابعاد و اندازه ای که باشد طبق یک استاندارد بخصوص، تعریف می شود. پروژه های ساخت استخر در یک ساختمان می تواند به ارزش ساختمان اضافه کند؛ از طرف دیگر باعث زیباتر و لاکچری شدن ملک خواهد شد. وقتی شما در یک ویلای استخردار زندگی می کنید، قطعاً یک فضای آرامش دهنده را خواهید داشت که هر زمان که تمایل داشتید برای بازی یا شنا اقدام کنید. ساخت استخر طبق طراحی های اختصاصی و حرفه ای توسط تیم سازندگان در املاک مختلف قابل اجرا است.

نکته مهم این است که هزینه ساخت استخر در ویلا یا املاک دیگر به چه عواملی بستگی دارد و چگونه محاسبه می شود. در ابتدای این بحث باید به شما بگوییم که نوع استخری که در نظر دارید بسازید، مدل و اندازه های آن به طور واضح بر روی قیمت ساخت استخر تأثیر می گذارد. هزینه های ساخت استخرهای لوکس، استخر سرپوشیده، استخر روباز با سقف متحرک، استخرهای کودکان و …، هر کدام متفاوت هستند. حتی هزینه های پروژه هایی مانند طراحی استخر و یا نوسازی و بازسازی استخر هم می تواند متغیر باشد.

برای اینکه بهتر از هزینه ساخت استخر در ویلا مطلع باشید، پیشنهاد می دهیم از طریق تیم مجرب در املاک اول خونه در این باره اقدام کنید. یک مشورت اصولی می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند و باعث شود که پروژه در مدت زمان کوتاه تری به پایان برسد. کار کردن با تیم حرفه ای به نوعی تضمین کیفیت ساخت استخر محسوب می شود.

هزینه ساخت استخرهای بتنی، پی ریزی استخر، بسترسازی، دیوارکشی، لوله کشی، عایق بندی کف و دیواره ها، طراحی و مدل سازی و ….، نمونه هایی از مواردی هستند که در چک لیست ساخت استخر وجود دارند. موقعیت مکانی ساخت استخر مشخص می کند که پروژه باید به چه صورت انجام شود، چه مراحلی را باید طی کنید و از همه مهمتر، هزینه نهایی برای شما چقدر خواهد بود.
برای کاهش هزینه ها بهتر است استخرهای کوچک تر بسازید یا از استخرهای پیش ساخته استفاده کنید. در هر صورت، تیم حرفه ای و مجرب اول خونه به شما کمک می کنند تا هم در هزینه ساخت استخر صرفه جویی شود و هم پروژه با کیفیت بالا به پایان برسد.

استخر روباز

یکی از مسائلی که در مورد استخر روباز باغ یا ویلا وجود دارد بحث دید داشتن استخر از ساختمان های با ارتفاع بالاتر در همسایگی ویلا است. در صورتیکه نتوان با استفاده از طراحی فضای سبز و پوشش درختان این محدودیت دید را ایجاد کرد میتوان با استفاده از ساخت یک پوشش موقت یک سقف موقت برای استخر روباز ایجاد کرد.

جنس سقف استخر روباز معمولاً از ورق های پلی کربنات (در انواع رنگ های مختلف) و سیستم بازشو آن میتواند به دو صورت دستی و یا موتور برقی باشد. همچنین هزینه ساخت پوشش موقت استخر روباز به نسبت سایر روش ها کمتر است. و با جلوگیری از اشعه های مضر آفتاب آسیب رسیدن به پوست افراد را تا حد زیادی کاهش میدهد.

موقعیت و جانمایی در طراحی استخر ویلا یا استخر باغ باید طوری انتخاب شود که استخر در طول روز و به ویژه در ساعات بعد از ظهر و عصر بیشترین نورگیری از خورشید را داشته باشد.
برای استفاده از بهترین نورگیری از خورشید با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور ایران بهتر است که کاسه استخر به سمت جنوب یا غرب جانمایی شود و حداقل موانع را در مسیر نور خورشید داشته باشد.

طراحی و محوطه سازی ویلا

طراحی و محوطه سازی ویلا

برای طراحی و محوطه سازی ویلا و اجرای آن، باید حتما از متخصصین ماهر این امر کمک گرفت. چون این دسته از افراد می توانند آن محیط زیبایی که مورد انتظارتان است، ایجاد کنند. امروزه بسیاری از افراد به اهمیت داشتن فضایی زیبا که بتواند برای آن ها آرامش به ارمغان بیاورد، پی بردند.

از همین رو طرفداران دکوراسیون داخلی و طراحی محوطه، روز به روز در حال افزایش هستند. شاید برخی از افراد این تصور را داشته باشند که صرف هزینه محوطه سازی و اجرای آن، کار چندان معقولی به نظر نمی رسد; ولی واقعیت امر این است که افراد به دلیل تغییر سبک زندگی و دور شدن از فضای طبیعی، ناگزیر به صرف این هزینه هستند.

در طراحی و محوطه سازی ویلا رنگها اولین المانهایی هستند که بطور مستقیم و غیرمستقیم در یک نگاه مرکز توجه افراد میشود.
بنابراین در طراحی محوطه ویلا بسیار مهم است. رنگ میتواند با گیاهان یا المان های موجود در محوطه ویلا مانند سنگ فرش، دیوارها یا نرده ها و آبنما و غیره به حیاط اضافه شود.

خطوط و رنگ ها در محوطه سازی ویلا

خطوط موجود در حیاط سازی ویلا معرف ساختار و نوع فضاسازی حیاط ویلا و منظره آن می باشد. لبه گذرگاه روی برکه یا نهر مصنوعی در باغ ویلا، ابعاد یک جعبه گل و دیوارها، نرده خطوط ممکن در طراحی محوطه ویلا میباشند.
خطوط صاف و زاویه های سخت، ظاهری رسمی ایجاد می کنند. در حالی که خطوط منحنی یک ظاهر غیررسمی به محوطه ویلای شما می دهند. از خطوط عمودی می توان برای بالا کشیدن چشم و ایجاد فضای بزرگتر استفاده کرد.
برای افزودن خطوط عمودی به یک حیاط می توان از درختان بلند استفاده کرد. خطوط افقی باعث میشود با کشیدن چشم در امتداد زمین، فضای بزرگتر شود.
رنگ باعث جلب توجه بسیار زیادی از مقابل چشمان افراد دارد. برای مثال اگر از جعبه گل یا گلهای سفید استفاده میکنید باعث میشود سایر بافتهای گیاهی کمتر در نظر ما جلوه کنند. اما اگر قصد ایجاد یک کانون توجه در طراحی محوطه ویلای خود دارید، گزینه مناسبی است.
به طور کلی بافت با گیاهان به باغ اضافه می شود. با این حال، بافت نیز میتواند با استفاده از مواد سخت مثل سنگ فرش یا صخره های مصنوعی در برکه ها و حوضها ایجاد شود.
بافت گیاه به ظرافت یا درشت بودن، زبری یا نرمی، سنگینی یا سبکی یک گیاه خاص اشاره دارد. گلها، برگها همه دارای بافت هستند. استفاده از گیاهان با بافت های مختلف راهی عالی برای ایجاد تنوع در حیاط سازی ویلا است.

طراحی و محوطه سازی ویلا

بهترین تیم محوطه سازی ویلا

محوطه سازی به یک جای خاص محدود نمی شود و هر فضایی که دارای چشم انداز باشد و به نوعی در مسیر عبور و مرور قرار بگیرد، برای ساخت محوطه مناسب است. محوطه سازی در معماری طیف گسترده ای را می تواند دربرگیرد و برای یک باغچه کوچک تا یک زمین بزرگ با کاربری های مختلف، می توان طراحی محوطه انجام داد. قطعا هر چه قدر فضا بزرگ تر باشد، طراح باید وقت و انرژی بیشتری صرف کند و قطعا هزینه طراحی محوطه در چنین شرایطی افزایش پیدا خواهد کرد. طراحان منظر و معماران برای هر فضا با توجه به کاربری و محدودیتهایی که وجود دارد، باید به نکات زیادی توجه کنند که در ادامه به برخی از این نکات پرداخته می شود.

گیاهان در طراحی فضای سبز عامل اصلی و نقش مصالح و متریال را در ایجاد یک فضای آرام و دلنشین دارند.
در واقع گیاهان با توجه به ویژگی های خاص خود یعنی حجم، شکل و فرم هندسی شان، می توانند در ایجاد یک فضا نقشی موثر داشته باشند.
در طراحی فضای سبز، گیاهان می توانند به صورت دیوار، سقف و کف به کار روند.
برای مثال اگر گیاهان به صورت انبوه و ردیفی کاشته شوند می توانند به شکل دیوار باشند. و یک دیوار سبز را تشکیل دهند.
شاخه های پهن و متراکم بالای درختان می تواند گزینه مناسبی برای سقف باشد که بعضا آلاچیق ها به همین نحو ایجاد می شوند.
از این رو گیاهان در یک فضا می توانند به راحتی بخش های مختلف را تفکیک کنند که نه تنها فضای سبز شما را تشکیل می دهند، بلکه می توانند یک تقسیم بندی مناسب برای محوطه شما ایجاد کنند.

طراحی و محوطه سازی ویلا

محوطه سازی حیاط کوچک ویلا

همانطور که در قبل گفته شد هر چه فضای شما کوچکتر باشد باید با دقت نظر بیشتری به محوطه سازی حیاط منزل بپردازید.در فضاهای شهری و مجتمع های مسکونی با یک فضای زیبا می توانید جذابیت زیادی برای ساکنان و مهمانان به ارمغان بیاورید و به همین دلیل ارزش ملک شما بالا خواهد رفت.
استفاده از واش بتن و واش بتن چراغدار به جای موزاییک های معمولی جلوه ای صد چندان به محل سکونت شما خواهد داد. استفاده از سنگ رودخانه ای به جای چمن، هزینه های نگهداری و آبیاری را برای ساکنان بیش از 70 درصد کاهش خواهد داد.
یکی از مهم ترین کارهایی که پیش از طراحی محوطه با هر کاربری باید انجام شود، بررسی محل اجرای محوطه است. شاید یکی از دلایل مهمی که برخی از پروژه ها با شکست مواجه می شوند یا به نتیجه رضایت بخش دست پیدا نمی کنند.
عدم توجه دقیق به این مرحله از کار باشد. بررسی محل شامل مواردی چون وضعیت آب و هوایی منطقه، جمع آوری اطلاعات درباره گونه های گیاهی منطقه مورد نظر، جهت وزش باد، بررسی وضعیت خاک، وضعیت آب، نوع آبیاری می شود.

طراحی و محوطه سازی ویلا

محوطه سازی در معماری ویلا

عبارت معماری منظر را می توان اینگونه معنا کرد که هر پیشه و حرفه ای که قصد آن، طراحی و ساماندهی منظر باشد را معماری منظر گویند. به زبان ساده معماری منظر تلفیقی از علوم مهندسی شهرسازی در کنار مهندسی معماری می باشد که به طراحی و فضاسازی محوطه باز می پردازد .
از ویژگی های محوطه سازی در معماری می توان ایجاد دوستی و نزدیکی انسان و محیط زیست اطراف وی دانست. همچنین از دیگر ویژگی های محوطه سازی و معماری منظر بسط و گسترش ارتباط میان انسان و طبیعت ،القای زندگی و آرامش محیط به روح ادمی، ترمیم و اصلاح فضای سبز آسیب دیده به دست آدمی و گسترش افق دید انسان به زیبایی بصری در محیط پیرامون خویش است. گروه معماری متینه درویشین از ابتدای پروسه طراحی ویلا و محوطه سازی ویلا همراه شما مشتریان محترم خواهد بود.

نظارت بر ساخت ویلا

نظارت بر ساخت ویلا

ویلا سازی و طراحی ویلا

مهندسین ما در هنگام بازدید از زمین در نظر میگیرند زمین در چه نوع آب و هوایی قرار دارد. این بررسی باعث میشود طراحی ویلا نوع مصالح ساختمانی مورد استفاده مناسب را در نظر داشته باشد.
همچنین مهندسین ما در هنگام بازدید از زمین با مشاهده زمین ها و ویلاهای اطراف و بر اساس سلیقه کارفرما در نظر میگیرند چه نوع طراحی ویلایی مناسب آن زمین میباشد. که هم خوانی مناسبی با طیف بصری محیط داشته باشد.

نظارت بر ساخت ویلا

طراحی سازه ویلا

اگر میخواهید همان طرحی که طراحی شدست. انجام شود و در کل ساخته شود. می بایست پس از عقد قرارداد طراحی ویلا و اتمام پروژه طراحی ویلا، عقد قرارداد نظارت بر پروژه را با گروه معماری خانم مهندس متینه درویشیان به انعقاد برسانید.
بازدید از زمین قبل از طراحی ویلا تنها پس از عقد قرارداد توسط خود خانم مهندس متینه درویشیان با هماهنگی قبلی انجام میشود. از این رو برای اخذ مشاوره و دریافت قیمت ها با شماره 02126134297 تماس بگیرید.

طراحی و ساخت ویلا

قرارداد طراحی و ساخت ویلا

قرارداد طراحی ویلا گروه معماری خانم مهندس متینه درویشیان قبل از بازدید از زمین شما در محل دفتر گروه معماری منعقد میگردد.
البته در بعضی از موارد میتواند این قرارداد پس از بازدید از زمین صورت گیردو در عین حال قرارداد قبل از طراحی ویلا انعقاد میگردد.

شرکت شهرک سازی

یک شرکت طراحی ویلا متشکل از چندین گروه مهندسی از جمله گروه مهندسی سازه، گروه مهندسی معماری و مهندسین برق و مکانیک میباشد.
گروه معماری خانم مهندس متینه درویشیان هم از این امر استثنا نیست. شما نقشه های طراحی ویلا خود را در تمام این دپارتمان های موجود دریافت خواهید نمود. این نقشه ها تمام دیتیل های اجرایی را شامل میشوند.

خرید زمین برای ویلا

باید خریدار زمین در هنگام خرید دقت لازم را داشته باشد. سومین معیار شیب زمین است. حتما برای این امر از نقشه برداری تپوگرافی استفاده کنید. شاید شیب زمین با چشم قابل اندازه گیری نباشد. اما همه ی زمین ها شیب دارند.
خاک از اولین معیارهای انتخاب زمین باید باشد. و بازدید از زمین قبل از طراحی ویلا نیز به همین منظور صورت میگیرد. دومین اعلان مهم ابعاد صحیح و بدون نقص زمین است.

نقشه برداری برای ساخت ویلا

مرکز ثقل ساخت ویلا، نقشه برداری است. همه چیز حول نقشه میچرخد، اگر نقشه تمام عیاری در دست نباشد، انتظار ویلایی درجه یک، یک انتظار واهی است. داستان به همین جا ختم نمی شود، گاه آن چه در اختیارمان است نقشه ای است درجه یک و اتفاقا تمام عیار، اما پیاده سازی دقیق آن بر زمین مغفول می ماند و کار خراب می شود.

طراحی حمام ویلا

طراحی و اجرا حمام ویلا

در طراحی و اجرا حمام ویلا اندازه حمام ویلا بین بزرگ و کوچک متفاوت است زیرا بستگی به اندازه طراحی ویلا اگر ویلا واقعا لوکس و بزرگ باشد. در هر اتاق حمام واجب است. اگر در طراحی ویلا، سازه ویلایی کوچک باشد به طبع حمام های مشترک در نظر گرفته میشود. در نحوه طراحی حمام ویلا به دلیل استفاده سنگین و به دلایل حریم خصوصی، حمام ویلا را در نزدیکی اتاق خواب قرار دهید. این سرویس فقط باید از لوازم اولیه و موارد روزمره استفاده شود که به گونهای متناسب با فضای سرویس بهداشتی تنظیم شود.

برنامه ریزی طراحی باید کاملاً هوشمندانه انجام شود ، حدس بزنید که حرکت آسان و رسیدن به مقصد بدون ایجاد خلل زیاد در مسیر حرکت احساس راحتی می شود. به عنوان مثال ، یک سالن ورزشی در کنار اتاق های درمان قرار داده نمی شود. در نظر گرفتن جنبه های عملیاتی آبگرم ، از جمله پرسنل و محل های ذخیره سازی بسیار مهم است. کارمندان به دسترسی آسان و سریع به محصولات و تجهیزات نیاز دارند.
اگر تمایل دارید دکوراسیون حمام و دکوراسیون سرویس بهداشتی شما دارای فضایی انرژی بخش و جذاب باشد بهتر است از دکوراسیون های مدرن برای طراحی این بخش از منزل استفاده کنید. برای طراحی حمام ایده های زیادی وجود دارد و شما می توانید با الگوبرداری از این ایده ها فضایی متفاوت و شیک را در حمام ویلا خود ایجاد کنید.

وان و آیینه در حمام ویلا

آینه حمام یک قطعه اساسی است که گاهی اوقات ممکن است فقط یک آینه یا یک آینه با کابینت باشد. آینه یک قاب زیبا داشته باشد. که متناسب با دکوراسیون حمام باشد.
اگر می خواهید آینه ای را با چراغ نصب کنید. باید یک افزونه برقی در بالای حوضچه وجود داشته باشد یا می تواند به سادگی یک آینه معمولی برای استفاده روزانه باشددقت در انتخاب مکان مناسب و مناسب برای آینه. مثلاً آینه نباید پشت توالت باشد یا درب آن باشد.
انواع و شکل های وان حمام وجود دارد. معروف ترین آنها جکوزی است. ساخت ویلا در چمستان می توان آن را در یک دیوار در مقابل طرف دیگر قرار داد یا آن را در گوشه حمام قرار داد تا از طرف مقابل استفاده کند و این بستگی به عرض آن دارد.

یک سر دوش در داخل آن نصب کند. تا از هر دو وان حمام و سر دوش در یک مکان بهره ببرد. برای جذابیت وان حمام یک درب کشویی یا یک درب معمولی با دستگیره ها نیز اضافه کنید. که به عنوان یک درب جدا کننده نیز عمل می کند تا از پخش شدن آب در تمام کف حمام جلوگیری شود. سطح شفافیت این درب یک اولویت شخصی است همچنین حمام فقط با دوش داشته باشید که فضای کمتری نسبت به وان دارد.
برای طراحی حمام می توانید از انواع سبک های مختلف دکوراسیون استفاده کنید. در ادامه ایده هایی برای طراحی دکوراسیون حمام های لاکچری و شیک را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار می دهیم که امیدواریم این سبک دکوراسیون ها مورد توجه تان قرار بگیرند.
لازمه داشتن حمام با دکوراسیونی زیبا و رویایی استفاده از وسایل گرانقیمت و مجلل نیست و شما می توانید برای داشتن دکوراسیونی رویایی در حمام ویلا خود از طراحی زیبا و کاربردی استفاده نمایید.

دکوراسیون حمام ویلا

کفپوش و دیوار پوش حمام مهم ترین اجزای یک حمام مدرن را تشکیل می دهند بنابراین بهتر است قبل از هر چیز در انتخاب رنگ و طرح سرامیک و یا کاشی برای کفپوش و دیوار پوش حمام حساسیت لازم را به خرج دهید. برای حمام های بزرگ می توانید از سرامیک و یا کاشی با رنگ های روشن و تیره استفاده کنید. توجه داشته باشید برای بزرگ تر به نظر رسیدن فضای حمام های کوچک بهتر است از کاشی و یا سرامیک ها با رنگ های روشن استفاده نمایید.
اگر فضای حمام شما بزرگ است و تمایل دکوراسیونی لاکچری و متفاوتی را برای حمام منزل خود طراحی کنید بهتر است از وان در فضای حمام استفاده نمایید. اگر حمام در فضای اتاق خواب قرار دارد می توانید برای زیباتر به نظر رسیدن دکوراسیون داخلی حمام از درب های شیشه ای استفاده کنید.
یکی دیگر از لوازم ضروری در حمام آینه است توجه داشته باشید که آینه باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضای حمام می شود بنابراین بهتر است در فضای حمام های کوچک از آینه های دیواری بزرگ استفاده نمایید. اگر تمایل دارید وسایل مورد نیاز حمام را در مکانی مناسب قرار بدهید بهتر است از آینه های درب دار استفاده نمایید زیرا این مدل آینه ها دارای فضایی کافی برای قرار دادن وسایل مختلف حمام می باشند.
توجه داشته باشید که تزیین حمام نیز می تواند در زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی حمام تاثیرگذار باشد بنابراین بهتر است برای تزیین کردن فضای حمام از شمع های تزیینی و گلبرگ های تزیینی زیبا و … استفاده نمایید.
یکی دیگر از مهم ترین نکات در دیزاین داخلی حمام استفاده از نورپردازی مناسب است توجه داشته باشید که اگر حمام از نورپردازی مناسبی برخوردار باشد فضای آن آرامش بخش و با نشاط تر به نظر می رسد.

ایده طراحی حمام

همه چیز با تعریف آنچه در مورد طراحی حمام ویلا خود دوست ندارید شروع می شود. پس از تکمیل این امر ، به دنبال الهام بخشیدن به پیشنهادات و ایده های فوق در هنگام بهبود طراحی حمام خود باشید.
بزرگتر کردن فضای کوچک با استفاده از نورپردازی و طرح های رنگی فکری آسان است. شما می توانید با استفاده از موادی مانند کوارتز ، پاشش از رنگ های جسورانه و مینیمالیسم ، یک طراحی مدرن حمام ایجاد کنید.
طراحی سنتی حمام را می توان از طریق کاشی های تزئینی یا تخته های چوبی به دست آورد.
یکی از مهمترین جنبه های طراحی حمام ، روشنایی مناسب است. از نور طبیعی و لوازم جانبی برای اضافه کردن طراوت در طراحی حمام خود استفاده کنید و دکور خود را تقویت کنید.

طراحی ویلای دوبلکس

طراحی ویلای دوبلکس

زمانی که صحبت از طراحی ویلای دوبلکس می شود، نظر بر این است که برای دسترسی به امکانات و اتاق های ویلا، باید تغییر اختلاف در طبقات ایجاد شود. طراحی این سبک ویلا به صورت طبقه ای و با دو سطح متفاوت اجرا می شود و یکی از مشخصه های اصلی تمام ویلاهای دوبلکس، وجود پلکان می باشد. طراحان ویلا برای طراحی ویلای دوبلکس می کوشند پله هایی طراحی کنند که زیبایی و جلوه خاصی به داخل ویلا ببخشد و طبق سلیقه مالک ویلا، می توان پله هایی با مدل های دورانی، سه طرفه، نیم دایره، مارپیچ و … طراحی کرد. اگر تصمیم دارید زمین یا ویلای یک واحدی خود را تبدیل به ویلای دوبلکس کنید، به این صفحه خوش آمدید. شما با مطالعه توضیحات این صفحه، برای ساخت و طراحی ویلای دوبلکس راهنمایی می شوید و در پایان نیز یک تیم مهندسی حرفه ای برای طراحی و ساخت ویلا، به شما معرفی خواهد شد.

منظور از طراحی ویلای دوبلکس چیست

اگر داخل یک واحد ساختمان، دو طبقه طراحی شود و این طبقات با استفاده از پلکان به یکدیگر وصل باشند، اصطلاحا به این ساختمان، دوبلکس گفته می شود. از آنجایی که در طراحی ساختمان دوبلکس از فضای 2 طبقه برای ساخت 1 واحد ساختمان استفاده می شود، فضای مناسبی را برای چیدمان و طراحی فراهم می سازد. به عنوان مثال می توان اتاق خواب، اتاق کار یا مطالعه را در طبقه بالا جا دارد و اتاق های شلوغ و پذیرایی را به طبقه همکف اختصاص داد.

طراحی ویلای دوبلکس

نکات طراحی ویلای دوبلکس

اینکه بتوانیم در یک واحد خانه مان با یک مهندسی جدید و اصولی، دو طبقه خانه داشته باشیم و به عبارتی ویلای دوبلکس برای خود بسازیم، فکری جذاب است اما عملی کردن این فکر به همین آسانی ها نیست و شما باید با کمک گرفتن از مهندس معمار و طراحان، ویلای دوبلکس خود را با رعایت تمام نکات مربوطه، بسازید.

از جمله نکات اصلی که در ساخت ویلای دوبلکس مد نظر مهندس طراح قرار دارند، عبارتند از :

پلان طراحی ویلای دوبلکس

اولین موردی که برای طلاحی ویلای دوبلکس باید آماده شود، پلان و یا نقشه محل ساخت ویلاست. نقشه، در برگیرنده اندازه های دقیق و مقیاس ها به همراه دیگر جزئیات است و توسط مهندس یا طراح آماده می شود.

در این مرحله لازم است با رعایت اصول فنی، نظر مشتری نیز اعمال شود و مالک تعیین می کند که چند اتاق خواب نیاز است و نمای ویلا چگونه طراحی شود.

جهت طراحی ویلای دوبلکس

برای طراحی ویلای دوبلکس، جهت ساختمان باید انتخاب شود. بهتر است بنای ساختمان در بخش شمالی زمین انجام شود تا ویلا از نور جنوبی بهره مند شود. مزیت انتخاب این جهت، صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می باشد و باعث خواهد شد از نور و گرمای خورشید، بیشترین استفاده را برد.

تعیین اندازه هر بخش ویلای دوبلکس

اندازه اتاق ها و فضاهای مختلف در طراحی ویلای دوبلکس اهمیت زیادی دارد و باید برای هر بخش، متراژ معینی اختصاص داده شود.

محل قرار گرفتن پنجره ‌ها و دیوارهای شیشه ‌ای

برای ساخت ویلای دوبلکس، محل قرار گرفتن پنجره ها و دیوارهای شیشه ای باید مشخص شود. جانمایی درست پنجره ها می تواند نور زیادی را به ویلا منتقل کند و روح و زیبایی فضای داخلی ویلا را چند برابر می کند.

محل قرارگیری پله ‌ها در طراحی ویلای دوبلکس

اصلی ترین قسمت ویلای دوبلکس، پله ها هستند و باید فضای مناسبی برای قرار گیری آنها در نظر گرفته شود. پلکان ویلای دوبلکس باید در محلی قرار بگیرند که از ورود نور به داخل خانه جلوگیری نکنند و فضای زیادی را نیز اشغال نکنند. همچنین پله ها باید از همه جای ویلا دسترسی راحتی داشته باشند.

نورپردازی داخلی و خارجی

جا گذاری درست پنجره ها می تواند نور طبیعی روز ویلا را تامین کند اما برای تامین نور کافی در طول شب، نیاز به نورپردازی داخلی و خارجی است ضمن اینکه نورپردازی در زیبایی بصری ویلا بسیار موثر است.

در خانه های ویلایی دوبلکس که ارتفاع سقف نسبتا زیاد است، نورپردازی صحیح در فضای داخلی و خارجی می تواند جلوه زیبا و چشم نوازی را ایجاد کند.

ارتفاع سقف در طراحی ویلا دوبلکس

برای طراحی ویلای دوبلکس محدودیتی در ارتفاع سقف وجود ندارد و می توان با در نظر گرفتن یک سقف بلند، فضای داخلی ویلا را دلبازتر و بزرگ تر کرد.

سایه بان ‌های شمالی و جنوبی در طراحی ویلای دوبلکس

نور خورشید می تواند اذیت کننده هم باشد و باعث گرما داخل خانه شود. پس لازم است در طراحی ویلا، سایه بان هایی در قسمت های شمالی و جنوبی ویلا تعبیه شوند. سایه بان های جنوبی بهتر است بلند تر باشند زیرا نور بیشتری از این بخش وارد خانه می شود اما در قسمت شمالی، به سایه بان های کوتاه تر و کمتری نیاز است.

به کار بردن دیوار شیشه ای در طراحی ویلای دوبلکس

برای طراحی بخش هایی از خانه که در معرض تابش مستقیم نور خورشید هستند، استفاده از دیوار های شیشه ای، نما را مدرن تر نشان می دهد و زیبایی منحصر به فردی به نما می بخشند.

محل سرویس بهداشتی در طراحی ویلای دوبلکس

در طراحی ویلای دوبلکس معمولا برای هر دو طبقه، یک سرویس بهداشتی مجزا در نظر گرفته می شود و در ویلاهای بزرگ تر، برای هر اتاق خواب یک سرویس جداگانه طراحی می شود.

طراحی سالن و نشیمن اصلی ویلا دوبلکس

برای طراحی ویلای دوبلکس به سبک مدرن، طبقه همکف به عنوان نشیمن اصلی ساخته می شوند تا دسترسی آسان تری داشته باشد. همچنین فضای همکف با استفاده از پله، به طبقه بالا وصل می شود.

طراحی فضاهای خصوصی ویلای دوبلکس

برای طراحی ویلای دوبلکس، فضاهای خصوصی مثل اتاق خواب، اتاق کار، محل استراحت و … در طبقه بالا در نظر گرفته می شود. طبقه بالا در دید ساکنین همکف نیست و می توان با استفاده هوشمندانه از فضا، تراس و بالکن را هم به طبقه بالا انتقال داد.

طراحی آشپزخانه ویلای دوبلکس

آشپزخانه ویلای دوبلکس معمولا در مرکز ویلا طراحی می شود و بهتر است محل آن نزدیک به سالن و نشیمن گاه اصلی باشد.

ویلای دوبلکس

طراحی نمای ویلا دوبلکس

در طراحی ویلای دوبلکس به نمای ساختمان توجه می شود زیرا در اولین نگاه، نمای ویلاست که دیده می شود پس باید طرح به روزی داشته باشد. برای طراحی نمای ساختمان با توجه به محیط و آب و هوای شهر، می توان از مصالح مختلفی استفاده کرد.

مراحل طراحی و ساخت ویلای دوبلکس

 • بررسی محل مورد نظر و انتخاب زمین مناسب
 • دریافت مجوزهای لازم جهت ساخت بنا
 • طراحی پلان و تقشه برداری ویلای دوبلکس به کمک مهندسین و معماران
 • محوطه سازی فضای بیرونی ویلا با استفاده از المان های مختلف همچون فضای سبز و یا استخر
 • طراحی فضای داخلی ویلا
 • گود برداری
 • بتن ‌ریزی
 • اجرای اسکلت ویلا
 • تهیه پلن آرماتور بندی
 • دیوار کشی و احداث سقف
 • تاسیسات و نما سازی داخلی

مزایا و معایب ویلا دوبلکس

درباره مزایا و معایب ویلای دوبلکس، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • در طراحی ویلای دوبلکس، فضای عمومی خانه، اتاق ها، اتاق مهمان و … از یکدیگر جدا هستند که باعث ایجاد حریم خصوصی می شود.
 • ساخت ویلای دوبلکس برای مالکانی که فضای زیاد در اختیار ندارند، مناسب است زیرا در این سبک ویلا می توان از ارتفاع برای جبران زمین استفاده کرد و دو طبقه طراحی نمود.
 • در طراحی ویلای دوبلکس اگر مسیر رفت و آمد جدا باشد، می توان طبقه پایین یا بالا را اجاره داد و کسب درآمد کرد.
 • از معایب ویلای دوبلکس، هزینه بالای تعمیرات و بازسازی ویلا است مخصوصا با وجود تورم و مشکلات اقتصادی، بازسازی ویلا نیاز به هزینه زیادی دارد.
 • از معایب دیگر ویلای دوبلکس به دلیل ارتفاع و وسعت خانه، مسئله سرمایشی و گرمایشی خانه است

هزینه طراحی و ساخت ویلای دوبلکس

هزینه طراحی و ساخت ویلای دوبلکس با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود و اگر تصمیم شما جدی است، لازم است در این زمینه بررسی های کافی را انجام دهید. اما در کل، هزینه طراحی ویلای دوبلکس به نسبت بیشتر از هزینه ساخت ویلای معمولی است. متراژ ویلا، متریال به کار رفته در ساخت آن، تعداد اتاق ها و سرویس ها، دکوراسیون بیرونی و داخلی ویلا و … از عوامل موثر در تعیین هزینه ساخت ویلای دوبلکس هستند.

می توانید برای برآورد هزینه حدودی طراحی ویلای دوبلکس خود، با تیم مهندسی متینه درویشیان تماس بگیرید و به صورت رایگان راهنمایی شوید.

طراحی ویلای دوبلکس مدرن

مشاوره طراحی ویلای دوبلکس توسط متینه درویشیان

در طراحی ویلای دوبلکس، معمار می تواند چیدمان فضاهای خصوصی و نیمه خصوصی را به بهترین شکل ممکن طراحی کند و فضاها را از یکدیگر جدا نماید. یک طراح حرفه ای، از فضای محدود بیشترین استفاده را می برد و با رعایت اصول معماری، ویلا را طراحی می کند.

شرکت طراحی ویلای مهندس متینه درویشیان با چندین سال فعالیت در زمینه طراحی ویلا مدرن و دوبلکس، آماده ارائه مشاوره به شما مالکان عزیز می باشد. شما می توانید پروژه طراحی ویلای دوبلکس خود را با خیالی راحت به این شرکت بسپارید و از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان بهره مند شوید.

در صورت تمایل به عقد قرار داد با گروه مهندسی متینه درویشیان، ابتدا لازم است تماس حاصل بفرمایید تا قرار ملاقات تنظیم شود. در روز ملاقات، شما نقشه و مدارک زمین خود را تحویل مهندس می دهید و توضیحات لازم در خصوص طراحی ویلا خدمتتان ارائه خواهد شد. همچنین راجع به هزینه ساخت و هزینه طراحی ویلای دوبلکس، راهنمایی می شوید و در پایان اگر تمایل داشتید، قرار داد عقد خواهد شد.

ویلای مدرن

ساخت ویلای مدرن

به ساختمان هایی که یک دهه پیش بنا شده اند نگاهی بیاندازید که کهنگی ظاهری ندارند اما تزئیناتی را در ظاهر و داخل ساختمان مشاهده می کنید که برای ساخت ساختمان ها و ویلاهای جدید دمده شده اند. هر تزئینات و دکوراسیونی برای دوره زمانی مشخصی است و بعد از مدتی از مد می افتد. این اصل برای ساختمان و ویلای مدرن صدق نمی کند و کافیست به ویلاهای 50 سال پیش نگاه کنید تا این موضوع برای شما به اثبات برسد. ویلای مدرن در قید و بند زمان نیست و همیشه روی مد است. حتی ویلاهای مدرن قدیمی را هم می توان با چند سطل رنگ و کمی نظافت کاری، به ویلای نوساز و زیباتر تبدیل کرد. این بی زمانی، خاصیت ویلای مدرن است که آن را محبوب کرده است. در طراحی این سبک ویلا، هیچ گونه تزئیناتی که مربوط به یک دوره زمانی خاص باشد، وجود ندارد و تمام اصول معماری و زیباشناسی، در ویلا مجلی شده اند. در این صفحه می خواهیم شما را برای ساخت ویلای مدرن راهنمایی کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

طراحی ویلای مدرن-متینه درویشیان

مختصری از ساخت ویلا مدرن

اهمیت اصلی ساخت ویلا به جزء آنکه فراهم کردن سرپناهی برای افراد ساکن است، ایجاد محیطی آرام و زیبا برای زندگی کردن است. در میان انواع سبک های مختلفی که برای ساخت ویلا به کار گرفته می شوند، ویلای مدرن به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، مورد توجه و محبوبیت خیلی ها قرار گرفته است. در ویلای مدرن، طرح های بسیار ساده انتخاب می شوند و رنگ ها و متریال هایی که خطوط صاف و بدون ابهامی دارند، استفاده می شوند.

در یک نگاه به ویلای مدرن، سادگی آن را مشاهده می کنیم و شاید استفاده از خطوط صاف و بدون شکستگی، باعث این ویژگی پر رنگ ویلا شده است. در این سبک طراحی، فقط وسایل ضروری را در دکوراسیون مشاهده می کنید و جزئیات غیرضروری به طور کامل حذف می شوند.

تا حد ممکن رنگ های خنثی و تک، برای طراحی ویلای مدرن به کار گرفته می شوند همچنین وسایل طوری چیدمان می شوند که فضای زیاد اشغال نکنند. در یک کلام، سادگی و نظم و ترتیب در فضا، ویژگی های اصلی ویلای مدرن هستند که باعث شده اند فضای خلوت، پر از آرامش و به دور از شلوغی ایجاد شود.

ویلای مدرن-متینه درویشیان

مزایای ساخت ویلای مدرن

ساخت ویلای مدرن مزیت هایی را در پی دارد که در این بخش بررسی می کنیم :

نورگیری بهتر

با توجه به بهره گیری از نور طبیعی در ساخت ویلای مدرن، نورگیری بهتری را در این سبک ویلا شاهد هستیم. ایجاد پنجره های بزرگ و در ابعاد مختلف در هر وجه از ویلا، باعث نورگیری بیشتر می شود. از پنجره های با ابعاد مختلف استفاده می شود تا اولا حریم خصوصی کنترل شود و در ثانی از نور زدگی در ساختمان ها جلوگیری شود.

وجود پنجره ها در اطراف ویلا، به کاهش مصرف انرژی برق کمک می کند اما از طرفی ممکن است باعث دریافت انرژی گرمایی خورشیدی شود و فضای داخلی گرم تر از حد معمول شود. پس آگاهی و تسلط معمار به مباحث انرژی در ساختمان، در این امر اهمیت زیادی دارد.

خلق کردن خلاقانه فضاها

در طراحی کردن ویلا به سبک مدرن، معمار دارای آزادی و ابتکار عمل بیشتری است و به همین علت در ویلای مدرن، فضاهای بدون استفاده کمتری دیده می شوند. امکان آزادانه خلق کردن خلاقانه فضاها کمک می کند که معمار بدون دغدغه حفظ فرم، تمرکز خود را بر روی عملکرد فضا با بهترین تناسبات ممکن قرار دهد.

گسترش ویلا در آینده

در طراحی هر نوع ویلا و ساختمانی باید برنامه توسعه آن ساختمان مورد توجه قرار بگیرد. ممکن است شما در آینده بخواهید فضاهای بیشتری را به ویلای خود اضافه کنید که در طراحی ویلای مدرن، این امکان فراهم است.

متکی نبودن ویلای مدرن به تقارن، امکان گسترش را فراهم می کند و با اضافه کردن بنا در هر یک از جبهه های اصلی ساختمان، نمای زیبایی را هم می توان خلق کرد.

ساخت ویلای مدرن و کمک به محیط زیست

با طراحی اصولی ویلای مدرن و بهره گیری صحیح از انرژی شامل ایجاد صحیح جریان هوا، صرفه جویی در مصرف آب، کاهش مصرف انرژی برای روشنایی و … می توان به حفظ محیط زیست کمک کرد.

عدم پیچیدگی در ساخت ویلا مدرن

در احداث ویلای مدرن هیچ عنصر پیچیده ای دیده نمی شود و هر چیزی که در ویلا مشاهده می کنید، تنها ضروریات و المان های اولیه یک ساختمان هستند. به جز دیوارها، سقف، کف و درب و پنجره، شلوغی دیگری نیست و تمام عناصر ویلا، دعوت کننده به آرامش هستند.

بی زمانی در سبک ویلای مدرن

ویلای مدرن تاریخ انقضاء ندارد و همیشه خواهان دارد. دلیل اصلی این امر نیز واضح است، در طراحی این نوع ویلا هیچ تزئیناتی که برای یک زمان خاص باشد، استفاده نشده است.

اقتصادی بودن ساخت ویلای مدرن

ویلای مدرن اگر به درستی طراحی شود و از اصول روز ساخت همچون تکنیک های مدیریت پروژه و ساخت، مدیریت بودجه و هزینه و … بهره گیری کرد، می توان یک ویلای مدرن به روز و لوکس را با هزینه به مراتب پایین تر از ویلاهای سبک های دیگر طراحی کرد.

ضوابط و اصول ساخت ویلا مدرن

همانطور که در بخش مزایای احداث ویلای مدرن صحبت کردیم، این سبک طراحی پیچیدگی های خاص خودش را دارد و آنطور که در ظاهر دیده می شود، ساده نیست. اصول و ضوابط ساخت ویلای مدرن هر چقدر بیشتر رعایت شوند، جذابیت ظاهری نمای ویلای بیشتر خواهد شد.

ساخت ویلای مدرن

در این بخش می خواهیم اصول و ضوابط طراحی پلان ویلا مدرن و همچنین دکوراسیون داخلی آن را بررسی کنیم :

مکان ساخت ویلا

برای ساخت ویلای مدرن، باید درباره مکان آن بررسی کرد. منظور از انتخاب مکان مناسب همان انتخاب محل احداث و ساخت ویلاست که هم باید زمین دارای ویژگی های خوب باشد و هم متناسب با نیاز و خواسته شما انتخاب شود. ویژگی های مکان ساخت مثل شیبدار بودن، نرمی و سفتی خاک و سایر موارد باید در این مرحله بررسی شوند.

کاربردی بودن ویلا

در ساخت ویلای مدرن عاملی مهمی که باید آن را در نظر داشت، کاربری بودن فضای زندگی است. باید توجه داشت که طراحی انجام شده، تامین کننده نیاز ساکنین هر اتاق و فضای ویلا باشد.

ویلای مدرن-متینه درویشیان

رنگ ها

انتخاب رنگ بخش مهمی از تزئین و طراحی داخلی ویلای مدرن است که نباید از آن غافل شوید. برای ساخت ویلای مدرن می توان رنگ های مکمل، متضاد و یا مونوکروماتیک را انتخاب کرد که در نهایت هارمونی جذاب و آرامش بخشی را ایجاد کند.

نورپردازی

نورپردازی بخش اصلی ساخت ویلای مدرن است. در طراحی این سبک ویلا، مکان نصب پنجره ها باید به گونه ای باشد که در هر فضا با توجه به نیازی که دارد، نورگیری کافی به وجود آید.

فضاهای ذخیره ای و انباری

در یک ویلای سبک مدرن، فضاهایی که برای انباری در جای مناسب و با اندازه کافی مشخص شده اند، پر اهمیت هستند. این فضاها می توانند به عنوان نیم طبقه مجزا یا به شکل اتاق زیر شیروانی طراحی شوند تا در زیباتر کردن ویلا نیز نقش داشته باشند.

پنجره ها

پنجره ها جزو اصلی ویلای مدرن و تکمیل کننده طراحی بخش خارجی ویلا هستند. تاثیر اصلی پنجره ها علاوه بر زیبایی که به نما می بخشند، در نورگیری ساختمان است و اگر به تعداد مناسب انتخاب شوند و محل نصب آنها مشخص باشد، ، فضای ویلا را دلبازتر، پرنورتر و سرزنده تر نشان می دهند.

الگوها و بافت ها

الگو و بافت، کیفیت سطحی متریال های مختلفی است که برای تزئینات و دکوراسیون داخلی استفاده می شوند. به کارگیری اشکال هندسی مختلف و خطوط شکسته، مورب و منحنی، بافت های خاصی را ایجاد می کنند و فضا را سرزنده و پویا نشان می دهند.

طراحی ساده و مشخص برای طبقات و اتاق ها

یکی از مهم ترین نکاتی که برای احداث ویلا مدرن کوچک تا بزرگ باید به آن دقت کرد، طراحی ساده و مشخص کردن طبقات و اتاق هاست. در ویلای مدرن بر خلاف سایر سبک ها، محل قرارگیری اتاق ها از نظم خاصی پیروی می کند و باید سازماندهی مشخصی وجود داشته باشد. به بیانی دیگر، محل قرار گیری اتاق ها تابع فرم هندسی مشخصی است.

ویلای مدرن متینه درویشیان

طراحی باز و پیوسته ویلای مدرن

طراحی یک تا چند طبقه ویلای مدرن باید طوری باشد که بخش های داخلی به شکل پیوسته به هم ارتباط داشته باشند و مجزا نباشند. در این مدل ویلا، هر فضا به شکل پیوسته با فضای دیگر ارتباط دارد.

طراحی خارجی و نما

بخش خارجی و نمای ویلای مدرن به اندازه بخش داخلی اهمیت دارد و باید تمامی المان های نما در هارمونی و ارتباط کامل با یکدیگر باشند. همچنین به دلیل آنکه نما، جزو اولین بخش هایی است که از ویلا دیده می شود، باید به خوبی تجلی بخش یک ویلای مدرن باشد پس لازم است حساسیت زیادی روی نما و بخش خارجی ویلا داشته باشید.

رعایت تعادل

اصل تعادل طراحی ویلای مدرن را به 3 شکل متقارن، نامتقارن و شعاعی می توان اجرا کرد. برای ساخت فضای داخلی ویلای مدرن کوچک تا بزرگ، باید از المان هایی استفاده کرد که علاوه بر رعایت اصل تعادل، جذاب و چشمگیر هم باشند.

عایق بندی ویلا

موضوع مهم دیگری که برای طراحی ویلا باید آن را در نظر داشت، عایق بندی است. عایق بندی کردن ویلا، روشی مقرون به صرفه برای ذخیره انرژی می باشد. مدل سازی انرژی می تواند در بهبود سطح عایق برای سقف، دیوارها و کف های ویلا کمک کننده باشد همچنین قرار دادن پنجره های دو جداره در ویلا، در فصل سرما از خروج گرما و در فصل گرما از خروج سرما جلوگیری می کند، روشی برای عایق بندی ویلاست.

ساخت ویلای مدرن به کمک تیم معماری متینه درویشیان

تیم معماری متینه درویشیان، آماده طراحی و اجرای ویلای مدرن شماست. می توانید نمونه ویلاهای طراحی شده این تیم را از طریق وبسایت به نشانی matineh-darvishian.com مشاهده کنید و سپس برای تنظیم جلسه حضوری، به صورت تلفنی تماس حاصل بفرمایید.

طراحی ویلا

طراحی ویلا

صفر تا صد شروع طراحی ویلا

ویلا معمولا با هدف ایجاد فضایی برای زندگی بهتر و با کیفیت‌تر طراحی می‌شود. اما برخی افراد هم طراحی ویلا را با هدف کسب درآمد آغاز می‌کنند و سعی دارند بهترین پلان را با توجه به متراژ زمین انتخاب کنند. در شروع طراحی ویلا 5 گام بسیار مهم است و به قولی سنگ بنای طراحی ویلا (desining Villa) است. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که قصد دارند طراحی ویلا را آغاز کنند، بهتر است با صفر تا صد طراحی ویلا آشنا باشند و ما در متینه درویشان قصد داریم صفر تا صد طراحی ویلا را بیان کنیم تا شما عزیزان اطلاعات جامع و کافی را در این زمینه بدست آورید.

طراحی ویلای مدرن

مشخص کردن کاربری ویلا

امروزه ویلاها کاربری متفاوتی را آ به خود اختصاص داده‌اند که از جمله می‌توان به 1-مسکونی، 2. تجاری، 3. صنعتی، 4. آموزشی، 5. سازمانی، 6. تفریحی اشاره نمود. کاربری ویلا و موقعیت قرارگیری ویلا  از جمله مواردی هستند که تعیین کننده متریال و نوع سازه برای طراحی ویلا است.

انتخاب محل مناسب برای ساخت ویلای تجاری یا شخصی

موقعیت و محل قرارگیری ویلا از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال شرایط ویژه آب و هوایی شمال کشور باعث شده است اغلب ویلاها به صورت چوبی طراحی و ساخته شوند در حالی که در مناطق سردسیر نظیر دماوند (شرق استان تهران) اغلب ویلاها از سازه بتن و سنگ و سیمان ساخته می‌شوند.

تعیین بودجه طراحی ویلا

برای تعیین بودجه طراحی ویلا عوامل بسیاری دخیل است. میزان مساحت زمین و میزان متراژ زیربنا از مهم‌ترین عوامل تعیین بودجه طراحی ویلا است. کیفیت مصالح و سیستم های ساختمانی به شدت بر هزینه ساختمان تأثیر می گذارد. به عنوان مثال سنگ مرمر گرانتر از آجر یا گچ است. استفاده از انواع خاصی از سیستم های مکانیکی هزینه بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها دارند. کیفیت زیبایی شناسی طراحی ساختمان نیز باعث افزایش ارزش آن خواهد شد. اگر شما هم برای تعیین بودجه طراحی ویلا در تهران، هزینه طراحی ویلا در شمال و یا هزینه طراحی و ساخت ویلا در شرق کشور دچار مشکل شده‌اید کافی است، با متینه درویشیان تماس بگیرید.

طراحی ویلای مدرن-متینه درویشیان

انتخاب مشاور طراحی ویلا و عقد قرارداد اجرا

اگر بودجه دارید، باید به معمار اجازه دهید حداقل دو یا سه گزینه جایگزین طراحی کند. نظرات افرادی را که قصد دارید در ویلا تمام شده با آنها بمانید، مانند شریک زندگی، فرزندان و بستگان خود دریافت کنید. این ورودی در تعیین پلان نهایی که مناسب همه است بسیار مهم خواهد بود، اما به یاد داشته باشید که طرح باید توسط معمار تنظیم شود تا با مقررات و قوانین ساختمان مطابقت داشته باشد.

اگر ایده هایتان کم است، معمار می تواند ایده های به دست آمده از مجموعه کارهای تکمیل شده را به شما ارائه دهد. همچنین می توانید از ویلا های محلی ساخته شده در محله خود ، آثار معماران دیگر و پیمانکاران ساختمان الهام بگیرید. منابع زیادی برای یافتن طرح‌های ویلا وجود دارد و می‌توانید انواع سبک‌های ویلا را بدون ترک ویلا پیدا کنید. فقط با گشت و گذار در اینترنت در لپ تاپ خود، می توانید از وب سایت های طراحی ویلا مانند Maramani دیدن کنید تا ده ها سبک ویلا را مشاهده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و یک معمار بگیریدیا مشاور طراحی برای اصلاح طرح متناسب با شرایط و مقررات محلی. این طرح باید برای تأیید به اداره ساختمان محلی ارائه شود، این معمولاً شهرداری شهر/شهر شما است. هر اصلاحیه باید توسط شهرداری یا شورای شهر تصویب شود. با همکاری با یک معمار محلی ، در تایید نقشه های معماری خود به دلیل آشنایی آنها با مقررات مشکلی نخواهید داشت.

انتخاب بهترین شرکت برای ساخت ویلا

ساخت ویلا یک فرآیند طولانی است که شامل برنامه ریزی‌های زیادی در مرحله مقدماتی پروژه می‌شود. هنگامی که مشتری تصمیم به ساخت ویلا گرفت، باید با متخصصان خبره در صنعت ساخت و ساز مشورت کند که به او در دستیابی به اهداف خود کمک کند. ما در متینه درویشیان با برخورداری از متخصصان خبره در زمینه ساخت و طراحی ویلا، رویای شما را واقعیت می‌بخشیم. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

طراحی ویلای مدرن-متینه درویشیان

اخذ مجوزهای لازم طراحی ویلا

تهیه جوزهای قانونی ساخت و طراحی ویلا از مجموعه کارهایی است که باید قبل از شروع طراحی ویلا انجام بدهید. با اخذ مجوزهای لازم برای طراحی ویلا می‌توانید بدون مشکل به راحتی عملیات ساخت و ساز ویلا در شمال و شهرهای خوش آب و‌هوای آن مانند: آمل، چمستان، نور که بازار بورس ویلاسازی رونق دارد، را انجام دهید. اگر به دنبال شرکت معتبری برای برون سپاری عملیات اخذ مجوزهای لازم هستید، می‌توانید متینه درویشیان که شرکت طراحی ویلا، نما دکوراسیون داخلی است را انتخاب کنید. ما در متینه درویشیان با سرعت بیشتر به اخذ این مجوزها می‌پردازیم و شما را به اهدافتان نزدیک‌تر می‌کنیم.

آغاز عملیات ساخت ویلا

در این مرحله عملیات ساخت و طراحی آغاز خواهد شد. بنابراین با توجه به نوع ویلا از سازه مناسب مانند: فلز، چوب و یا بتن استفاده می‌شود. مدت زمانی که برای ساخت ویلا به طول می‌انجامد حین عقد قرار داد ذکر می‌شود. عملیات ساخت و طراحی ویلا شامل فونداسیون، اجرای اسکلت، سفت کاری، نازک کاری و نماسازی و محوطه است. که از میان آن‌ها دو مورد نماسازی و محوطه بیش از سایر موارد اهمیت دارد. ما در متینه درویشیان عملیات ساخت ویلا برای هر نوع ویلایی از قبیل ویلای مدرن، ویلای کلاسیک و ویلای دوپلکش را با بهترین کیفیت و زیباترین نما انجام می‌دهیم و برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با ما تماس بگیرید. اگر در هر شهری از ایران عزیزمان به دنبال شرکت معتبر طراحی ویلا، نما و دکوراسیون هستید کافی است با ما تماس بگیرید. ما خدمات طراحی و ساخت ویلا و نما را در هر شهری که شما بخواهید انجام خواهیم داد.

طراحی و ساخت ویلا

اصول طراحی ویلای کلاسیک

امروزه انسان‌ها به دنبال محل مناسبی برای کسب آرامش بیشتر هستند و دوست دارند در منازلی زندگی کننده که احساس آرامش و رفاه بیشتری را تجربه کنند. از این رو برخی افراد ویلای کلاسیک را به سایر ویلاها ترجیح می‌دهند. با توجه به اینکه کشور ما از آب و هوای 4 فصل برخوردار است، امکان طراحی ویلای کلاسیک در بسیاری از مناطق از جمله شهر تهران وجود دارد. تمرکز ویلای کلاسیک بر روی نما و صحن حیاط است و از ویژگی‌های خاص خود برخوردار است. اگر شما هم تصمیم خود را برای طراحی ویلا گرفته اید و می‌خواهید اصول طراحی ویلای کلاسیک در تهران و شهرستان را بدانید، کافی است به موارد زیر توجه نمایید:

 • رعایت قوانین و مقررات ملی: مهمترین اصل طراحی ویلا رعایت قوانین و مقررات ملی برای احداث ویلا است. این قوانین شامل قوانین طراحی نقشه ویلا بر اساس نوع زمین (شیب‌دار، بدون شیب) جنس خاک، متراژ زمین و غیره است.
 • انتخاب سبک طراحی ویلای کلاسیک: سبک طراحی ویلای کلاسیک از اهمیت به سزایی برخوردار است و با توجه به معیارهای مختلفی انتخاب می‌شود. به عنوان مثال سبک طراحی ویلای کلاسیک در تهران اغلب به صورت تقارن دار و دارای حاشیه نرم است. اما سبک طراحی ویلای کلاسیک در کیش اغلب دارای نمای ساده و به صورت تک رنگ روشن هستند. انتخاب سبک طراحی ویلا وابسته به میزان بودجه، سلیقه و حتی نوع سازه قابل استفاده است. از نظر میزان هزینه، این نوع طراحی، گران ترین مدل طراحی ویلا محسوب می‌شود.
 • انتخاب درست مصالح و سازه: برای طراحی ویلای کلاسیک انتخاب صحیح مصالح و سازه‌ها اهمیت بسیاری دارد. مصالح باید متناسب با قوانین و پلان ویلای کلاسیک انتخاب شود. چرا که متره و برآورد مطابق با این موارد اجرا می‌شوند و در مراحل بعدی ممکن است باعث بروز مشکلات عدیده‌ای شود.
 • توجه به دکوراسیون داخلی: دکوراسیون داخلی یکی دیگر از موارد قابل توجه در طراحی ویلا است و مطابق اصول رنگ بندی و امکانات و تجهیزات دکوری طراحی می‌شود.

طراحی ویلای کلاسیک

3 ویژگی مهم در طراحی ویلای کلاسیک

 در این بخش به 3 ویژگی مهم طراحی ویلا کلاسیک در تهران را بیان می‌کنیم:

 • رعایت تقارن در پلان طراحی ویلا: در طراحی ویلای کلاسیک رعایت تقارن و نظم اهمیت بسیاری دارد. چرا که پس از ساخت ویلا، علاوه بر جلوه‌های زیبایی که ایجاد می‌کند، باعث افزایش آرامش و حس توازن بیشتر می‌شود.
 • قرنیز و گچ‌کاری: ویلاهایی که طراحی کلاسیک دارند از قرنیز و گچ‌کاری‌های زیبایی برخوردار هستند و کمتر کسی را می‌بینید که در طراحی این نوع ویلا گچ‌کاری سنتی را مدرن را برای این ویلا در نظر نگیرد.
 • نورپردازی: فارغ از بحث شمالی یا جنوبی بودن زمین، ویلاها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که نحوه استفاده از دیوارکوب‌ها، لوسترها و چراغ خواب‌ها کاملا قرینه باشند و نورهای خنثی ایجاد کنند تا فرد در آن‌ها احساس آرامش بیشتری داشته باشد.

 4 ایده پلان طراحی ویلای مدرن در سال 2022

کاربران بسیاری دوست دارند برای ساخت ویلای خود از پلان‌های جدید سال 2022 استفاده کنند.

نقشه های ویلاهای مدرن شامل نمای بیرونی مستطیلی، خطوط سقفی مسطح یا مایل و خطوط مستقیم است. وسعت بزرگ شیشه (پنجره‌ها، درها، و غیره) اغلب در طرح‌های ویلاهای مدرن ظاهر می‌شوند و به بهره‌وری انرژی و همچنین جریان داخلی/خارج کمک می‌کنند. این پلان‌های ویلا تمیز و بدون تزئینات اغلب دارای طرح رنگی تک رنگ هستند و در تضاد کامل با طراحی سنتی‌تر، مانند یک آجر با رنگ قرمز قرار دارند. برخی افراد طرفداران پر و پا قرص پلان‌های طراحی ویلای مدرن هستند و برخی افراد از جمله طرفداران ویلاهایی با معماری سنتی هستند. همه چیز به سلیقه شخصی مربوط می شود. توجه داشته باشید که طراحی ویلاهای مدرن مانند ویلاهای معاصر نیستند. بلکه از معماری مدرن برخوردارند. اما نقشه‌های ویلاهای معاصر معمولاً ترکیبی از معماری را ارائه می‌کنند که امروزه محبوب است به عنوان مثال، یک پلان ویلا معاصر ممکن است دارای نمای بیرونی چوبی Craftsman، یک چیدمان باز مدرن و فضای نشیمن در فضای باز باشد. مهم‌ترین تفاوتی که در پلان‌های طراحی ویلای مدرن در سال 2022 دیده می‌شود، توجه به نورپردازی و استفاده بهینه از متراژ کل زمین است. سوالی که اکثر مشتریان می‌پرسند این است که “برای ساخت و طراحی ویلا از پلان‌های آماده استفاده کنند یا از پلان‌های سفارشی سازی شده استفاده کنند؟” در پاسخ باید گفت طرح سفارشی طرحی است که هنوز نمونه آماده آن وجود ندارد و باید از ابتدا طراحی شود و طرح آماده نمونه‌هایی است که از قبل توسط سایر افراد تهیه و ساخته شده است. به قول معروف امتحان خودش را پس داده است. اما پیشنهاد متینه درویشیان به شما این است که با ما یک جلسه مشاوره داشته باشید تا نیازها و نوع سلیقه شما را بررسی کنیم و با رسیدن به نقطه‌ای مشترک یک پلان عالی برایتان انتخاب کنیم.

برآورد هزینه طراحی ویلا

هزینه طراحی ویلا با توجه به پلان طراحی ویلای دوبلکس مدرن یا پلان طراحی ویلای کلاسیک برآورد می‌شود.اگر بودجه شما محدود است، انتخاب یک طرح آماده هوشمندانه است زیرا هیچ هزینه ای برای طراحی وجود ندارد. تنها چیزی که باید برای آن بپردازید، طرح های ویلا موجود در فایل های دیجیتال CAD یا طرح های اولیه است. برآورد هزینه این نوع پلان بسیار کمتر از یک پلان  سفارشی سازی شده است. ما در متینه درویشیان برآورد هزینه طراحی ویلا را به صورت بهینه انجام می‌دهیم و روش‌های کاهش هزینه را و ایده‌های خلاقانه را پیش روی شما قرار می‌دهیم تا با خیالی آسوده بهترین ویلای خود را بسازید. نگران هزینه نباشید ما در کنار شما خواهیم بود.

طراحی نما چه تاثیری در هزینه ساخت ویلا دارد؟

یکی دیگر از معیارهای که بر برآورد هزینه طراحی ویلا تاثیر گذار است، طراحی نما است. طراحی نما با استفاده از متریال‌ها و سازه‌های مختلف انجام می‌شود و با توجه به پلان طراحی‌های مختلفی دارد. ما در متینه درویشیان طراحی نمای ویلای مدرن را با توجه به سبک طراحی ویلا مانند: سبک طراحی ویلای مدرن، سبک طراحی ویلای دوبلکس مدرن، سبک طراحی ویلای قدیمی، سبک طراحی ویلای کلاسیک، سبک طراحی ویلای کوچک انتخاب می‌کنیم. در عین حال اگر شما بزرگواران سبک طراحی ادغامی و خلاقانه را انتخاب کنید، بهترین طراحی نما انتخاب می‌شود و سپس برآورد هزینه شده و به شما اعلام می‌شود. در هر صورت ما سعی می‌کنیم بهترین طراحی نما را با توجه به میزان بودجه تعیین شده شما انجام بدهیم.

راه های تازه در معماری

معماری مدرن ایران

معماری مدرن ایران که از دوره قاجار آغاز شده بود، در دوره پلوی به شکوفایی رسید. معمار تاثیر گذار ایرانی هوشنگ سیحون که در مدرسه ملی هنرهای زیبای فرانسه تحصیل کرده بود یکی از شاخص ترین معماران ایرانی است.

او با آمیختن دانش و درک عمیق خود از معماری سنتی ایران و بهره گیری از مصالح و شیوه های مدرن معماری، توانست تحولی در معماری ایران ایجاد کند.

آرامگاه ابو علی سینا در همدان، آرامگاه خیام در نیشابور که در باغی بنا شده و سیحون در آن ظرافت و لطف هنری و ریاضیات را با هم آمیخته از حمله آثار درخشان او هستند.

اما اهمیت سیحون فقط در طراحی های شگفت انگیز او نیست. او نسلی از معماران زبده ایرانی را تربیت کرده است. حسین امانت یکی از شاگردان سیحون، طراح برج مشهور آزادی است.

این بنا که نماد شهر تهران است، 63 متر ارتفاع و نمایی تشکیل شده از شش هزار قطعه سنگ سفید و کاشی فیروزه ای دارد، رسمی بندی ها و مقرنس کاری های قوس میانی بنا با الهام از مساجد ایرانی طراحی شده است.

رنزو پیانو

رنزو پیانو معمار و مهندس ایتالیایی است که در سال 2006 نامش به عنوان یکی از صد شخصیت تاثیرگذار قرن در مجله تایم آمد. او مانند همراهی همیشگی نزد لویی کان در فیلادلفیا کار می کرد، همراه با ریچارد راجرز در ساخت مرکز پمپید و ماهمت داشت و با پتر رایس پیش از تاسیس شرکت مستقلش در 1981 همکاری کرده بود.

سوابق کاری پیانو در زمینه شیوه کار مصالح و فنون معمارانه بسیار متنوع است اما دو نکته همیشه برایش پررنگ بوده است، قابل سکونت و پایداری.

مجموعه منیل در هیوستون، ساختمانی کم ارتفاع است که از بلوک هایی بتنی که مفصل بندی شده و با فولاد تقویت شده اند تشکیل شده اند. تشکیل شده است.

زها حدید

معمار و نظریه پرداز عراقی – بریتانیایی، زها حدید به طراحی های قوس دار و استفاده خلاقانه از مصالح در ساختمان هایش معروف بود. ساختمان های او با ایده های فضایی نامنتظر و هندسه پاره پاره، زوایا و دورنماهایی نامتقارن و نامعمول را به یکدیگر می پیوستند.

زها حدید به عنوان نخستین دریافت کننده زن بسیاری از جوایز جهانی، چراغی تازه در راه معماری زنان افروخت. در میان آثار درخشان او یکی ایستگته آتشنشانی ویترا در اوایل ام راین آلمان است که با زاوایای تیز صفحات بتنی اش احساس بحران و فویت را در بیننده بیدار می کند.

هرتزوگ و د مرون

شرکت معروف هرتزوگ و د مرون را ژاک هرتزوگ و پیر د مرون در بازل بنیان گذاشتند. آن ها به سبب طراحی های خلاقانه استفاده از فنون و مصالح جدید و تفاسیر تازه ای که از معماری به دست دادند، زبانزد شدند.

پس از آنکه نیروگاه برق لندن در سال 2000 به موزه هنر معاصر لندن تبدیل شد، انها در سال 2016 ساختمان جدیدی در همسایگی آن ساختند.

معماری این ساختمان با بخش افزوده مرکز هنری واکر در منیاپلیس مینه سوتا پهلو می زند. در سال 2004 ۀن ها ساختمان فروم را در بارسلونا با نقشه سه گوش ساختند. استادیوم آلیانز آرنا در مونیخ از دیگر ساخته های این شرکت با پوششی از پلاستیک سفید پوشانده شده که میتواند با جلوه های نور به رنگ های متنوع درآید.

تغییر کاربری خلاقانه

موزه تیت لندن یکی از بهترین نمونه های تغییر کاربردی خلاقانه یا حفاظت ابنیه و بهره وری دوباره انطباقی است؛ نیروگاه برقی که در سال 1891 ساخته شده بود.

یک سده بعد بلااستفاده ماند و قرار بود تخریب شود، تا اینکه نویسنده و مورخ معماری گون استمپ پیشنهادی برای حفظ بنا ارائه کرد.

امروزه تغییر کاربردی ساختمان های قدیمی و در آستانه تخریبی که کاربردی پیشین خود را از دست داده اند، در سراسر جهان، به طور فزاینده ای با بهره گیری از روش ها و مصالح نوین انجام میگیرد.

این کار هرچند اغلب مقرون به صرفه تر از تخریب و ساخت بنایی تازه نیست، میراث گذشتگان را زنده نگه میدارد. نیروگاه برقی که در بالتیمور متروگه شده بود و از 1973 تعطیل بود امروزه تبدیل به مجموعه ای شامل بازار، رستوران و دفاتر اداری شده است.

زیست تقلید یا بیومیمتیک

اصطلاح زیست تقلید به معنی مطالعه ساختارهای زیست شناختی، فرآیندها و رفتارهای آنها و در نهایت اعمال آن در رشته های مختلف مانند طراحی محصولات و مهندسی سازه است.

مشاهده و تامل در چگونگی انطباق موجودات طبیعی با محیط زیستشناسان می تواند به طراحی های کارآمد و پایدار کمک کند، مثلا اگر طبیعت طی میلیون ها سال، صورتی را برای چیزی برگزیده یا سنگی را به شکلی تراشیده حتما خوب بوده است.

طراحی های موجود در طبیعت همیشه الهام بخش معماران بوده است، مانند طاق بادزنی که از سده های میانه تا ساگرادا فامیلیا با الهام از سایبان درختان در کلیساها استفاده شده است.

طرح ادن در کورنوال از حباب صابون و گرده افشانی الهام گرفته است و برج فاستر گرکین در لندن از پوسته شش ضلعی اسفنج های دریایی.

در زیمباوه هم مرکز ایست گیت اثر مایک پیرس به جای استفاده از سامانه های رایج تهویه مطبوع از سامانه تنظیم طبیعی دما در لانه های موریانه ها تقلید کرد.

سانتیاگو کالاتراوا

مهندس سازه و مجسمه ساز اسپانیایی، سانتیاگو کالاتراوا با طراحی پل ها و ایستگاه های قطار وضعیت مهندسی عمران را در کشور ارتقا داد.

طراحی های برج مخابراتی مونجوییک در بارسلونا که در سال 1991 در محوطه المپیک ساخته شد، نگارخانه آلن لامبرت در تورنتو و طراحی شگفت انگیز او در شهر هنرها و علوم در والنسیا تحسین همگان را برانگیخت.

کالتراوا با استفاده از فناوری های جدید طرح هایی بر مبنای صورت های طبیعت خلق کرد. ایستگاه قطار قطار اشتادلهوفن در زوریخ یکی از بدیع ترین آثار اوست.

بخشی از ساختمان موزه هنر میلواکی از دیگر آثار او پرنده ای در حال پرواز را تداعی می کند و سایبان متحرک آفتاب است. یکی از مشهورترین آثار او برج پیچنده در مالموی سوئد است.

معماری بومی جدید

در سده نوزدهم نظریه معماری بومی برای توصیف ساختمان هایی که با کاربری جدید اما با مصالح و نیروی کار بومی ساخته می شدند، مطرح شد.

یک سده بعد معماری بومی جدید به تفسیر دوباره شکل ها مصالح و فنون سنتی متناسب با ذائقه و فرهنگ بومی روی آورد تا حدودی برای تحقق بیان شخصی در طراحی و مهم تر از آن برای اجتناب از زیان های آنچه جهانی شدن نامیده می شود.

معماری پویا یا متحرک

در حالی که برج اداره پست بریتانیا نخستین طبقه گردان جهان بود نخستین ساختمان چند طبقه کاملا گردان جهان به نام سوییت ولارد در پانزده طبقه در پارانای برزیل ساخته شد.

این ساختمان که در سال 2001 گشایش یافت، برونکو دو فرانکو طراحی کرده است. هر یک از طبقات در دو ورقه شیشه یا ته رنگ نقره ای، طلایی و آبی پوشانده شده است که هنگام چرخش به جهت عکس اثری رنگین و تماشایی ایجاد می کند.

هر طبقه در یک ساعت 360 درجه می چرخد. بر اساس این فناوری برجی به نام برج پویا یا برج داوینچی توسط طراحی به نام دیوید فیشر طراحی شد که هنوز ساخته نشده است.

این برج که قرار است 420 متر باشد هشتاد طبقه خواهد بود این برج در صورت ساخته شدن نخستین آسمان خراشی خواهد بود که 90 درصد بخش های آن پیش ساخته و تنها هسته اصلی برج در مکان برج ساخته می شود.

همچنین بناست این ساختمان از انرژی های خورشیدی و بادی برای تامین انرژی خود و ساختمان های مجاورش استفاده کند.