طراحی و ساخت ویلا

طراحی ویلا

طراحی ویلا
4.8/5 - (10 امتیاز)

صفر تا صد شروع طراحی ویلا

ویلا معمولا با هدف ایجاد فضایی برای زندگی بهتر و با کیفیت‌تر طراحی می‌شود. اما برخی افراد هم طراحی ویلا را با هدف کسب درآمد آغاز می‌کنند و سعی دارند بهترین پلان را با توجه به متراژ زمین انتخاب کنند. در شروع طراحی ویلا 5 گام بسیار مهم است و به قولی سنگ بنای طراحی ویلا (desining Villa) است. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که قصد دارند طراحی ویلا را آغاز کنند، بهتر است با صفر تا صد طراحی ویلا آشنا باشند و ما در متینه درویشان قصد داریم صفر تا صد طراحی ویلا را بیان کنیم تا شما عزیزان اطلاعات جامع و کافی را در این زمینه بدست آورید.

طراحی ویلای مدرن

مشخص کردن کاربری ویلا

امروزه ویلاها کاربری متفاوتی را آ به خود اختصاص داده‌اند که از جمله می‌توان به 1-مسکونی، 2. تجاری، 3. صنعتی، 4. آموزشی، 5. سازمانی، 6. تفریحی اشاره نمود. کاربری ویلا و موقعیت قرارگیری ویلا  از جمله مواردی هستند که تعیین کننده متریال و نوع سازه برای طراحی ویلا است.

انتخاب محل مناسب برای ساخت ویلای تجاری یا شخصی

موقعیت و محل قرارگیری ویلا از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال شرایط ویژه آب و هوایی شمال کشور باعث شده است اغلب ویلاها به صورت چوبی طراحی و ساخته شوند در حالی که در مناطق سردسیر نظیر دماوند (شرق استان تهران) اغلب ویلاها از سازه بتن و سنگ و سیمان ساخته می‌شوند.

تعیین بودجه طراحی ویلا

برای تعیین بودجه طراحی ویلا عوامل بسیاری دخیل است. میزان مساحت زمین و میزان متراژ زیربنا از مهم‌ترین عوامل تعیین بودجه طراحی ویلا است. کیفیت مصالح و سیستم های ساختمانی به شدت بر هزینه ساختمان تأثیر می گذارد. به عنوان مثال سنگ مرمر گرانتر از آجر یا گچ است. استفاده از انواع خاصی از سیستم های مکانیکی هزینه بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها دارند. کیفیت زیبایی شناسی طراحی ساختمان نیز باعث افزایش ارزش آن خواهد شد. اگر شما هم برای تعیین بودجه طراحی ویلا در تهران، هزینه طراحی ویلا در شمال و یا هزینه طراحی و ساخت ویلا در شرق کشور دچار مشکل شده‌اید کافی است، با متینه درویشیان تماس بگیرید.

طراحی ویلای مدرن-متینه درویشیان

انتخاب مشاور طراحی ویلا و عقد قرارداد اجرا

اگر بودجه دارید، باید به معمار اجازه دهید حداقل دو یا سه گزینه جایگزین طراحی کند. نظرات افرادی را که قصد دارید در ویلا تمام شده با آنها بمانید، مانند شریک زندگی، فرزندان و بستگان خود دریافت کنید. این ورودی در تعیین پلان نهایی که مناسب همه است بسیار مهم خواهد بود، اما به یاد داشته باشید که طرح باید توسط معمار تنظیم شود تا با مقررات و قوانین ساختمان مطابقت داشته باشد.

اگر ایده هایتان کم است، معمار می تواند ایده های به دست آمده از مجموعه کارهای تکمیل شده را به شما ارائه دهد. همچنین می توانید از ویلا های محلی ساخته شده در محله خود ، آثار معماران دیگر و پیمانکاران ساختمان الهام بگیرید. منابع زیادی برای یافتن طرح‌های ویلا وجود دارد و می‌توانید انواع سبک‌های ویلا را بدون ترک ویلا پیدا کنید. فقط با گشت و گذار در اینترنت در لپ تاپ خود، می توانید از وب سایت های طراحی ویلا مانند Maramani دیدن کنید تا ده ها سبک ویلا را مشاهده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و یک معمار بگیریدیا مشاور طراحی برای اصلاح طرح متناسب با شرایط و مقررات محلی. این طرح باید برای تأیید به اداره ساختمان محلی ارائه شود، این معمولاً شهرداری شهر/شهر شما است. هر اصلاحیه باید توسط شهرداری یا شورای شهر تصویب شود. با همکاری با یک معمار محلی ، در تایید نقشه های معماری خود به دلیل آشنایی آنها با مقررات مشکلی نخواهید داشت.

انتخاب بهترین شرکت برای ساخت ویلا

ساخت ویلا یک فرآیند طولانی است که شامل برنامه ریزی‌های زیادی در مرحله مقدماتی پروژه می‌شود. هنگامی که مشتری تصمیم به ساخت ویلا گرفت، باید با متخصصان خبره در صنعت ساخت و ساز مشورت کند که به او در دستیابی به اهداف خود کمک کند. ما در متینه درویشیان با برخورداری از متخصصان خبره در زمینه ساخت و طراحی ویلا، رویای شما را واقعیت می‌بخشیم. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

طراحی ویلای مدرن-متینه درویشیان

اخذ مجوزهای لازم طراحی ویلا

تهیه جوزهای قانونی ساخت و طراحی ویلا از مجموعه کارهایی است که باید قبل از شروع طراحی ویلا انجام بدهید. با اخذ مجوزهای لازم برای طراحی ویلا می‌توانید بدون مشکل به راحتی عملیات ساخت و ساز ویلا در شمال و شهرهای خوش آب و‌هوای آن مانند: آمل، چمستان، نور که بازار بورس ویلاسازی رونق دارد، را انجام دهید. اگر به دنبال شرکت معتبری برای برون سپاری عملیات اخذ مجوزهای لازم هستید، می‌توانید متینه درویشیان که شرکت طراحی ویلا، نما دکوراسیون داخلی است را انتخاب کنید. ما در متینه درویشیان با سرعت بیشتر به اخذ این مجوزها می‌پردازیم و شما را به اهدافتان نزدیک‌تر می‌کنیم.

آغاز عملیات ساخت ویلا

در این مرحله عملیات ساخت و طراحی آغاز خواهد شد. بنابراین با توجه به نوع ویلا از سازه مناسب مانند: فلز، چوب و یا بتن استفاده می‌شود. مدت زمانی که برای ساخت ویلا به طول می‌انجامد حین عقد قرار داد ذکر می‌شود. عملیات ساخت و طراحی ویلا شامل فونداسیون، اجرای اسکلت، سفت کاری، نازک کاری و نماسازی و محوطه است. که از میان آن‌ها دو مورد نماسازی و محوطه بیش از سایر موارد اهمیت دارد. ما در متینه درویشیان عملیات ساخت ویلا برای هر نوع ویلایی از قبیل ویلای مدرن، ویلای کلاسیک و ویلای دوپلکش را با بهترین کیفیت و زیباترین نما انجام می‌دهیم و برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با ما تماس بگیرید. اگر در هر شهری از ایران عزیزمان به دنبال شرکت معتبر طراحی ویلا، نما و دکوراسیون هستید کافی است با ما تماس بگیرید. ما خدمات طراحی و ساخت ویلا و نما را در هر شهری که شما بخواهید انجام خواهیم داد.

طراحی و ساخت ویلا

اصول طراحی ویلای کلاسیک

امروزه انسان‌ها به دنبال محل مناسبی برای کسب آرامش بیشتر هستند و دوست دارند در منازلی زندگی کننده که احساس آرامش و رفاه بیشتری را تجربه کنند. از این رو برخی افراد ویلای کلاسیک را به سایر ویلاها ترجیح می‌دهند. با توجه به اینکه کشور ما از آب و هوای 4 فصل برخوردار است، امکان طراحی ویلای کلاسیک در بسیاری از مناطق از جمله شهر تهران وجود دارد. تمرکز ویلای کلاسیک بر روی نما و صحن حیاط است و از ویژگی‌های خاص خود برخوردار است. اگر شما هم تصمیم خود را برای طراحی ویلا گرفته اید و می‌خواهید اصول طراحی ویلای کلاسیک در تهران و شهرستان را بدانید، کافی است به موارد زیر توجه نمایید:

  • رعایت قوانین و مقررات ملی: مهمترین اصل طراحی ویلا رعایت قوانین و مقررات ملی برای احداث ویلا است. این قوانین شامل قوانین طراحی نقشه ویلا بر اساس نوع زمین (شیب‌دار، بدون شیب) جنس خاک، متراژ زمین و غیره است.
  • انتخاب سبک طراحی ویلای کلاسیک: سبک طراحی ویلای کلاسیک از اهمیت به سزایی برخوردار است و با توجه به معیارهای مختلفی انتخاب می‌شود. به عنوان مثال سبک طراحی ویلای کلاسیک در تهران اغلب به صورت تقارن دار و دارای حاشیه نرم است. اما سبک طراحی ویلای کلاسیک در کیش اغلب دارای نمای ساده و به صورت تک رنگ روشن هستند. انتخاب سبک طراحی ویلا وابسته به میزان بودجه، سلیقه و حتی نوع سازه قابل استفاده است. از نظر میزان هزینه، این نوع طراحی، گران ترین مدل طراحی ویلا محسوب می‌شود.
  • انتخاب درست مصالح و سازه: برای طراحی ویلای کلاسیک انتخاب صحیح مصالح و سازه‌ها اهمیت بسیاری دارد. مصالح باید متناسب با قوانین و پلان ویلای کلاسیک انتخاب شود. چرا که متره و برآورد مطابق با این موارد اجرا می‌شوند و در مراحل بعدی ممکن است باعث بروز مشکلات عدیده‌ای شود.
  • توجه به دکوراسیون داخلی: دکوراسیون داخلی یکی دیگر از موارد قابل توجه در طراحی ویلا است و مطابق اصول رنگ بندی و امکانات و تجهیزات دکوری طراحی می‌شود.

طراحی ویلای کلاسیک

3 ویژگی مهم در طراحی ویلای کلاسیک

 در این بخش به 3 ویژگی مهم طراحی ویلا کلاسیک در تهران را بیان می‌کنیم:

  • رعایت تقارن در پلان طراحی ویلا: در طراحی ویلای کلاسیک رعایت تقارن و نظم اهمیت بسیاری دارد. چرا که پس از ساخت ویلا، علاوه بر جلوه‌های زیبایی که ایجاد می‌کند، باعث افزایش آرامش و حس توازن بیشتر می‌شود.
  • قرنیز و گچ‌کاری: ویلاهایی که طراحی کلاسیک دارند از قرنیز و گچ‌کاری‌های زیبایی برخوردار هستند و کمتر کسی را می‌بینید که در طراحی این نوع ویلا گچ‌کاری سنتی را مدرن را برای این ویلا در نظر نگیرد.
  • نورپردازی: فارغ از بحث شمالی یا جنوبی بودن زمین، ویلاها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که نحوه استفاده از دیوارکوب‌ها، لوسترها و چراغ خواب‌ها کاملا قرینه باشند و نورهای خنثی ایجاد کنند تا فرد در آن‌ها احساس آرامش بیشتری داشته باشد.

 4 ایده پلان طراحی ویلای مدرن در سال 2022

کاربران بسیاری دوست دارند برای ساخت ویلای خود از پلان‌های جدید سال 2022 استفاده کنند.

نقشه های ویلاهای مدرن شامل نمای بیرونی مستطیلی، خطوط سقفی مسطح یا مایل و خطوط مستقیم است. وسعت بزرگ شیشه (پنجره‌ها، درها، و غیره) اغلب در طرح‌های ویلاهای مدرن ظاهر می‌شوند و به بهره‌وری انرژی و همچنین جریان داخلی/خارج کمک می‌کنند. این پلان‌های ویلا تمیز و بدون تزئینات اغلب دارای طرح رنگی تک رنگ هستند و در تضاد کامل با طراحی سنتی‌تر، مانند یک آجر با رنگ قرمز قرار دارند. برخی افراد طرفداران پر و پا قرص پلان‌های طراحی ویلای مدرن هستند و برخی افراد از جمله طرفداران ویلاهایی با معماری سنتی هستند. همه چیز به سلیقه شخصی مربوط می شود. توجه داشته باشید که طراحی ویلاهای مدرن مانند ویلاهای معاصر نیستند. بلکه از معماری مدرن برخوردارند. اما نقشه‌های ویلاهای معاصر معمولاً ترکیبی از معماری را ارائه می‌کنند که امروزه محبوب است به عنوان مثال، یک پلان ویلا معاصر ممکن است دارای نمای بیرونی چوبی Craftsman، یک چیدمان باز مدرن و فضای نشیمن در فضای باز باشد. مهم‌ترین تفاوتی که در پلان‌های طراحی ویلای مدرن در سال 2022 دیده می‌شود، توجه به نورپردازی و استفاده بهینه از متراژ کل زمین است. سوالی که اکثر مشتریان می‌پرسند این است که “برای ساخت و طراحی ویلا از پلان‌های آماده استفاده کنند یا از پلان‌های سفارشی سازی شده استفاده کنند؟” در پاسخ باید گفت طرح سفارشی طرحی است که هنوز نمونه آماده آن وجود ندارد و باید از ابتدا طراحی شود و طرح آماده نمونه‌هایی است که از قبل توسط سایر افراد تهیه و ساخته شده است. به قول معروف امتحان خودش را پس داده است. اما پیشنهاد متینه درویشیان به شما این است که با ما یک جلسه مشاوره داشته باشید تا نیازها و نوع سلیقه شما را بررسی کنیم و با رسیدن به نقطه‌ای مشترک یک پلان عالی برایتان انتخاب کنیم.

برآورد هزینه طراحی ویلا

هزینه طراحی ویلا با توجه به پلان طراحی ویلای دوبلکس مدرن یا پلان طراحی ویلای کلاسیک برآورد می‌شود.اگر بودجه شما محدود است، انتخاب یک طرح آماده هوشمندانه است زیرا هیچ هزینه ای برای طراحی وجود ندارد. تنها چیزی که باید برای آن بپردازید، طرح های ویلا موجود در فایل های دیجیتال CAD یا طرح های اولیه است. برآورد هزینه این نوع پلان بسیار کمتر از یک پلان  سفارشی سازی شده است. ما در متینه درویشیان برآورد هزینه طراحی ویلا را به صورت بهینه انجام می‌دهیم و روش‌های کاهش هزینه را و ایده‌های خلاقانه را پیش روی شما قرار می‌دهیم تا با خیالی آسوده بهترین ویلای خود را بسازید. نگران هزینه نباشید ما در کنار شما خواهیم بود.

طراحی نما چه تاثیری در هزینه ساخت ویلا دارد؟

یکی دیگر از معیارهای که بر برآورد هزینه طراحی ویلا تاثیر گذار است، طراحی نما است. طراحی نما با استفاده از متریال‌ها و سازه‌های مختلف انجام می‌شود و با توجه به پلان طراحی‌های مختلفی دارد. ما در متینه درویشیان طراحی نمای ویلای مدرن را با توجه به سبک طراحی ویلا مانند: سبک طراحی ویلای مدرن، سبک طراحی ویلای دوبلکس مدرن، سبک طراحی ویلای قدیمی، سبک طراحی ویلای کلاسیک، سبک طراحی ویلای کوچک انتخاب می‌کنیم. در عین حال اگر شما بزرگواران سبک طراحی ادغامی و خلاقانه را انتخاب کنید، بهترین طراحی نما انتخاب می‌شود و سپس برآورد هزینه شده و به شما اعلام می‌شود. در هر صورت ما سعی می‌کنیم بهترین طراحی نما را با توجه به میزان بودجه تعیین شده شما انجام بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *